Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroční limitovaná série Furch Edition Forty Gc-LX

Edition Forty představuje exkluzivní limitovanou edici akustických kytar navrženou u příležitosti oslav čtyřicátého výročí existence značky Furch Guitars. Edice je tvořena čtyřiceti prémiovými nástroji Edition Forty Gc-LX v provedení Grand Adutorium s výřezem cutaway, které představují po zvukové, konstrukční i designové stránce to nejlepší ze světa Furchu.Součástí Edition Forty je také model s magickým výrobním číslem 100 000, který je vystaven ve firemním showroomu ve Velkých Němčicích. Zbývajících 39 kusů je výhradně určeno již stávajícím majitelům nástrojů Furch.

Výjimečnost kytar Edition Forty Gc-LX umocňuje individuální ladění přední a zadní rezonanční desky, jež vynáší akustické vlastnosti nástroje na nejvyšší možnou úroveň. Od těchto nástrojů můžete proto očekávat krystalicky čistý, akusticky velmi barevný a vyrovnaný přednes v celém zvukovém spektru s velkým potenciálem pro dynamickou hru.

Zadní deska a luby korpusu jsou vyrobeny z letitého jasanu rostoucího na nádvoří původní továrny, který musel být kvůli rekonstrukci pokácen. Jeho příběh tím však naštěstí neskončil. Kytaráři Furchu z něj vybrali to nejlepší dřevo vhodné pro vysoce kvalitní kytarové sady, které následně podrobili letům přirozeného sušení. Špičkový materiál byl zvolen také u horní ozvučné desky, vyrobené z alpského smrku v kvalitě AAA.

Maximální pohodlí i během delší hry zajišťuje ergonomický prvek Bevel Duo z indického palisandru, který je tvořen dvěma typy zkosení – předním předloketním a zadním žeberním. Oba bevely jsou zdobeny perleťovou intarzií s nápisem „Forty” a označením pořadí konkrétní kytary v dané edici.

Při stavbě mahagonového krku s profilem Soft V byl použit patentovaný systém CNR (Composite Neck Reinforcement), který je lehčí, pevnější a stabilnější než jakákoli jiná stávající řešení na trhu. Hmatník opatřený radiusem 400 mm a osazený 20 středně silnými pražci, je lepený ze dvou kusů ebenu a centrálního plátu z exotického odolného dřeva cocobolo.

Stejnou kombinaci materiálů najdeme také na hlavici nebo u dvoudílné kobylky. Pro vykládání hran těla, hmatníku a rosetty byl vybrán indický palisandr, pravá perleť a zelený abalon. Nultý pražec i kompenzované kobylkové sedlo je ze směsi TUSQ a ladění obstarávají luxusní strojky Gotoh 510 s ebenovými rondely a převodovým poměrem 1:21.

Na přání zákazníka je možno kytaru osadit ozvučnými systémy LR Baggs typu EAS-VTC, Stagepro Element, Anthem nebo Stagepro Anthem. Ceny sběratelských nástrojů v transparentním odstínu Sunburst s finální úpravou Full-Pore startují na částce 189000 Kč, samozřejmostí je kvalitní pevné pouzdro Hiscox, certifikace a další doplňky.

Tagy Furch Furch Edition Forty Gc-LX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY