Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 21.06.2019 - 00:01

Výroční Ibanez Paul Gilbert PGM333

Pro příznivce virtuózního kytaristy a dlouhodobého firemního hráče značky Ibanez Paula Gilberta (Mr. Big, Racer X) připravil japonský výrobce nový model kytary připomínající 30 let spolupráce. Signatura s označením Paul Gilbert PGM333 vychází z oblíbené edice RG a využívá tři minihumbuckery DiMarzio.

Korpus s typickou grafikou v podobě F klíčů je tentokrát vyroben z afrického mahagonu a krk s lejce kulatějším profilem PGM (síla na 1. pr. 20 mm, na 12. pr. 22.3 mm) je lepený ze tří kusů javoru proložených dvěma ořechovými pláty. Uchycení k tělu zajišťují čtyři šrouby vedené přes klasicky řešený spoj bez ergonomické úpravy All Access.

Hmatník z ebenu macassar s bílou lemovkou hran má plochý radius 430 mm, nese 24 pražců medium jumbo a obdélníkové polohové značky z abalonu plus akrylátu. Menzura byla vyměřena standardních 25.5 palce a nultý pražec s šířkou 43 mm je ze směsi Graph Tech BLACK TUSQ XL.

Přenos zvuku obstarává trojice signovaných pasivních minihumbuckerů DiMarzio PG-13 s keramickými magnety, doplněných jednoduše koncipovanou elektronikou, která je tvořena třípolohovým nožovým switchem a potenciometrem společné hlasitosti.

Hardware tvoří pevná kobylka Gotoh GTC101 se strunami ukotvenými skrz tělo a reverzní hlavice je osazena spolehlivými uzamykatelnými strojky Gotoh MG-T. Veškeré kovové komponenty včetně plechových pouzder snímačů mají zlatě chromovanou povrchovou úpravu.

Výroční Ibanez Paul Gilbert PGM333 se na trhu objeví v elegantní povrchové úpravě Champaign Gold a společně s kytarou je dodáváno pevné pouzdro, trsátka PGM 30th Anniversary, certifikace, servisní klíče atd. Oficiální cena tohoto sběratelského kousku byla nastavena na cca 3 400 dolarů.

Tagy Ibanez Ibanez Paul Gilbert PGM333
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY