Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 21.12.2018 - 00:01

Výroční edice delaye MXR Carbon Copy

První verze analogového delaye Carbon Copy z produkce MXR zaznamenala mezi muzikanty mimořádný ohlas a výrobce na tento úspěch reagoval dalším modelem Carbon Copy Bright následovaným luxusněji vybavenou variantou Deluxe. Originál letos slaví už 10 let své existence a firma se rozhodla nabídnout speciální výroční model Carbon Copy 10th Anniversary Edition M169A, u kterého původní tmavozelený lak nahradila stříbrná metalíza.

Současný bestseller mezi analogovými krabičkovými delayi je postaven na obvodu s BBD čipy, dodávající výslednému tónu hřejivý témbr s příjemnými výškami, dynamikou a transparentním projevem. Zvuk tohoto typu dozvuku si oblíbila řada hráčů napříč žánry a ve svém arzenálu jej mají např. Joe Perry z Aerosmith, jazzový fenomén Al Di Meola, Edge z U2 nebo kytarista progmetalových Animals as Leaders Tosin Abasi.

Stejně jako původní předloha je i stříbrná výroční verze s lehkým hliníkovým šasi osazena trojicí potenciometrů – Mix plynule nastavuje poměr mezi čistým a efektovaným signálem (100 dry - 50 wet/50 dry), Regen určuje počet opakovaných frází a Delay slouží k nastavení času v rozsahu 20 až 600 ms.

Kromě toho najdeme na hlavním panelu také malé tlačítko Mod aktivující modulační okruh, jehož průběh je možno nastavit malými trimry Width a Speed (0.2 Hz až 2.2 Hz) ukrytými uvnitř krabičky. Kovový nášlapný footswitch je zapojen v režimu true hardwire bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak nemění charakter průchozího signálu a přísun energie obstarává 9V baterie nebo adapter.

MXR Carbon Copy 10th Anniversary M169A by se už měl začít objevovat v evropské distribuci, cena určená pro americkou část trhu se pohybuje pod hranicí 150 dolarů, což je identická částka jako v případě standardního Carbon Copy M169 (viz video).

Tagy MXR MXR Carbon Copy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY