Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroba „žiletkového“ Cynosure British Steel Judas Priest

Album British Steel z roku 1980 patří k milníkům metalové muziky a kvintet Judas Priest tato deska s megahitem Breaking the Law katapultovala mezi světovou elitu žánru. Jako připomínku letos už 38 let starého alba a také hold kytaristovi Glennu Tiptonovi, jenž ve svých 70 letech bojuje s Parkinsonovou chorobou, se butikový výrobce Cynosure Guitars rozhodl postavit speciální model kytary nesoucí název šestého studiového počinu britské kapely.

Linie korpusu jsou inspirovány Tiptonovou custom verzí značky Hamer a z pohledu designu zde hrají důležitou roli ručně vyřezávané žiletky (odkaz na obal alba BS), které najdeme nejen na pozicích polohových značek, ale společně s vytvarovanou rukou i ve formě struníku, jenž je opět reminiscencí na známou fotografii obalu tohoto alba. Poměrně detailní záznam stavby tohoto unikátního kousku je zachycen na přiloženém videu.

Tagy Cynosure Guitars Judas Priest

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY