Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vyjde speciální reedice alba Let It Be s dosud nevydanými nahrávkami Beatles

Na pátek 15. října naplánoval label Universal Music vydání speciální reedice titulu Let It Be, dvanáctého a zároveň posledního studiového alba Beatles z roku 1970. Remasterovaná verze obsahuje nové stereofonní, 5.1 surround DTS a Dolby Atmos mixy, o něž se postaral zvukový inženýr Sam Okell a producent Giles Martin, syn producenta Beatles George Martina

Ještě před uvedením Let It Be 2021 na trh se na oficiálním YouTube profilu Beatles objevila kromě teaseru také trojice singlů představovaná skladbami v následujících verzích: Let It Be (2021 Stereo Mix), Don't Let Me Down (First Rooftop Performance) a For You Blue (1969 Glyn Johns Mix).

Album vyjde v několika formátech, včetně edice Super Deluxe s 27 dosud nevydanými nahrávkami z různých sessionů, čtyřstopého EP Let It Be a knihy s názvem The Beatles: Get Back. Ta zachycuje vznik alba Let It Be a je doplněna doposud nezveřejněnými fotografiemi. Stejný název nese také dokumentární série režiséra Petera Jacksona.

„Vždy jsem si myslel, že původní film Let It Be byl dost smutný, protože pojednával o rozpadu naší kapely, ale nový snímek ukazuje kamarádství a lásku, kterou jsme my čtyři mezi sebou vzájemně cítili,“ napsal Paul McCartney v předmluvě knihy. „Ukazuje také nádherné chvíle, které jsme spolu prožili, a v kombinaci s nově remasterovaným albem Let It Be je silnou připomínkou této doby. Takto si chci Beatles pamatovat.“

Tagy Beatles Beatles Let It Be

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY