Přejít k hlavnímu obsahu
Martin Hošna - Po, 14.10.2013 - 09:28

Vyhledávaný frontman Myles Kennedy

Málokdo ze současné hardrockové scény se může chlubit tím, že o jeho "frontmanské" služby mají zájem uznávané kapacity typu Guns´n´Roses, Creed nebo Led Zeppelin. Myles Kennedy byl přitom zcela neznámým nováčkem v hudební mašinérii, byť s dvacetiletou zkušeností otřelého muzikanta.

Jeho podivuhodný talent – ať už vokální nebo hráčský - nešlo zkrátka přeslechnout. Snad právě spolupráce na filmu Rock Star, v němž se seznámil se Zakkem Wyldem nebo Jasonem Bonhamem, mu našla cestu k pohrobkům Creed, respektive k vynikajícímu kytaristovi Marku Tremontimu, bubeníku Scottu Phillipsovi a basákovi Brianu Marshallovi, kteří zrovna zakládali kapelu Alter Bridge.

Postgrungeová poetika spolu s monstrózními kytarovými kudrlinkami, důraznou rytmikou a temněbolným patosem padly na úrodnou půdu a nutno podotknout, že i aktuální čtvrtá řadovka Fortress si stále udržuje vysoký nadstandard. Kennedyův vokál asociuje ječivé ikony 80. & 90. let – Axla Rose nebo Chrise Cornella – jen s tím rozdílem, že všemu dominuje soulová nepředvídatelnost a důsledná propracovanost. Právě proto se dostal Kennedy do hledáčku jiných pohrobků Guns´n´Roses, kteří ho lanařili jako lídra do projektu Velvet Revolver, nebo legendárních Led Zeppelin, kdy trio Page-Jones-Bonham se po megaúspěšném koncertu (2007) nechtěli vzdát myšlenky na společné jamování, z něhož prý zbylo jen pár demoverzí, které se na světlo boží patrně ani nedostanou. A tak z nekonečných tahanic vyšel jako vítěz Slash, který s Kennedym zplodil vynikající sólové album Apocalyptic Love. Kytarové jazzové chromatické preludování, metalová pompa, originální hardrockové riffy, bluesový grunt i nestydatý tah na bránu – tak je vnímaná Kennedyho profesionální hra, která se s přehledem může měřit s jakýmkoli kytarovým velikánem.

Equipment: PRS (Paul Red Smith) Guitars, Mesa/Boogie Mark IV Combo, efekt MXR, Diezel Herbert

Alter Bridge - Watch Over You Live in Amsterdan from justuploader on Vimeo.

Tagy Who is frontman Myles Kennedy
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslo...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY