Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Sládek - Út, 08.11.2016 - 12:00

Vydařená Widara: A/B box, Tuner Out a kabel Agent

Všichni máme rádi efekty, které se zapnou a... něco se stane. Ale i skromný pedalboard uživí nějaké ty tiché pomocníky, kteří se vyznačují tím, že pokud dobře fungují, ani o nich nevíte a na zvuku se neprojeví. Několik takových nabízí český výrobce efektů Widara, na jehož stránkách mj. najdete spokojené reference od Honzy Kirka Běhunka a taky Norbiho Kovácse. Ve spolupráci s ním jsem vyřešil jeden svůj pódiový problémek.

Díky tomu, že koncerty s Pohřební kapelou bývají intenzivní, navykl jsem si vozit s sebou dvě kytary. Potřebuji přepínat a ladit. Původní řešení bylo A/B přepínač Switchblade Nano od EHX a Ernie Ball Volume pedál. Je to nejlepší volume pedál – taky proto, že má tuner out. To mi umožňuje mít ladičku neustále zapnutou bokem hlavní signálové cesty, což se v koncertní vřavě hodí. Jedinou nevýhodu mělo tohle řešení: těžký a velký volume pedál, krabička = šnůra navíc. A EHX Switchblade nemá diody, takže jsem občas nevěděl, která kytara mi jede.

Chvíli jsem hledal a nakonec se rozhodl, že si pedál objednám na zakázku. Do čtrnácti dnů jsem ho měl, dokonce v barvě mého přání. Přepínání mezi kytarami signalizují diody, výstup na ladičku je bokem. Tedy jsem spokojen, můj tichý pomocník je na světě, pedalboard je lehčí a menší a o jeden kabel méně.

Po této zkušenosti jsem se rozhodl splnit si s Widarou ještě jedno přání. Vlivem pódiových rejů mi odchází jeden z mých Monster kabelů, a tak hledám náhradu. Proč to nechat vyrobit v Číně a dovést do ČR, když kvalitní pódiový kabel musí umět i někdo u nás. Měl jsem jedno speciální přání, a to silent jack. Ten umožňuje, že při zastrkávání jacku do kytary se neozve onen dobře známý zvuk tzzzz + lupanec (a je to tam!). Řekl jsem si o šest metrů a silent jack lomený a bylo to, oba jacky mé oblíbené neutrik (ty bohužel na Monsterech nejsou).

Přišlo mi to v řádu dnů v pěkném pytlíku. Ve srovnání s Monster kabelem je Widara trochu tenčí, ale zase se míň zakrucuje na pódiu. Zvukově je to v podiových podmínkách stejné, cenově to ovšem vychází mnohem lépe.

Výrobce tedy mluví pravdu, když říká: „Widara se snaží vždy vyjít vstříc přáním zákazníka a rychle dodá kvalitní výrobek. Protože tak nás to baví."

Tagy Widara
Kytarista Pohřební kapely, záskokář, učitel, nahrávač. www.letajicistudio.cz Mým hlavním koníčkem je hudba. Baví mě nejen kytara, ale vcelku cokoliv dobrého. Na kytaru hraju od 1991, v roce 1996 jsem měl první koncert. Mám za sebou několik desek a pár desítek hodin ve studi...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY