Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.08.2020 - 08:00

VVco Delayrean: analogový dozvuk nejen pro filmové fandy

Kalifornská firma Vinyl Ventures Co. Pedals má v nabídce několik efektů, jejichž design by se ve srovnání drtivou většinou produkce konkurenčních značek rozhodně nedal nazvat standardním. Do kategorie bizarních kreací patří i nový přírůstek v podobě analogového dozvuku Delayrean, jehož elektronika je uložena v šasi makety vozu Back To The Future Delorean Time Machine od čínského výrobce Welly.

Předlohou k replice vytvořené v měřítku 1:24 byla speciální verze sporťáku DeLorean DMC 12, upraveného designerem Michaelem Sheffehem, která hrála zásadní roli ve sci-fi komedii režiséra Roberta Zemeckise Návrat do budoucnosti (1985). Integrovaný, ručně sestavovaný delay s kvalitním zvukem disponuje tradičními ovladači Mix, Time, Feedback a footswitchem zapojený v režimu true bypass. Efekt s cenovkou cca 170 dolarů demonstruje na přiloženém videu známý youtuber Rob Chapman, majitel společnosti Chapman Guitars a člen kapel Dorje a Clockwork Wolf & co.

Tagy Vinyl Ventures Co. Pedals VVco Delayrean
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY