Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 21.04.2022 - 00:01

Vox Mark III Mini: krev, pot a hlavně slzy

V lednu loňského roku byl v rámci akce Future Product Preview poprvé představen prototyp kompaktní kytary Vox Mark III Mini, která se po více než roce čekání dostává konečně na trh. Nástroj s ikonickým designem vychází ze slavného kapkovitého modelu Mark IV „Teardrop“, jenž se v produktovém katalogu tradiční britské značky objevil už v šedesátých letech.

Miniaturní verze disponuje identickým laděním a tenzí strun jako standardní kytary, ale menzura byla zkrácena na 476 mm (18.75 palců). Korpus se signifikatní tvarem připomínajícím slzu či trsátko je vyroben z amerického terentangu (někdy nazýván jako amaranth), javorový krk připevněný čtveřicí vrutů doplňuje hmatník z odolného purpleheartu, osazený 19 středně silnými pražci medium jumbo a ořechem širokým 42 mm.

Přenos zvuku mají na starost dva jednocívkové proprietární snímače bez konkrétního označení, uložené v perleťovém pickguardu. Speciální single-coily jsou podle informací výrobce navrženy s důrazem na širší dynamickou odezvu. Do destičky ze stejného materiálu je upevněn třípolohový nožový switch, kombinovaný s potenciometry společné hlasitosti a tónové clony.

Hardware sestává z pevné hardtail kobylky se strunami ukotvenými skrz korpus a osazené blokovými kameny, nově navržené jednořadé celokovové ladicí mechaniky s optimalizovanými převodovými poměry a stromečkového srážeče strun HE. Veškeré kovové komponenty mají niklovaný povrch.

Kompaktní cestovní řada Vox Mark III Mini o rozměrech 243  x 65 x 810 mm a hmotnosti 2.1 kg, nabízí díky šířce nultého pražce a silným strunám s větší tenzí obdobnou hratelnost jako konvenční kytary. Mini varianta modelu  „Teardrop“ je dostupná v odstínech Loud Red, Aqua Green nebo v bílém základním laku s multibarevným provedením Marble evokujícím šedesátá léta. Oficiální cena byla nastavena na cca 270 dolarů, včetně polstrovaného měkkého pouzdra a servisních klíčů pro seřízení kobylkových kamenů a výztuhy krku.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY