Přejít k hlavnímu obsahu
Frank Fišer - Pá, 03.04.2020 - 15:00

Vnitřní sebezapření a přeskok vysoké laťky

Za necelých šest let existence se nám podařilo docela dost husarských kousků. Sice jsme od začátku měli jasno v tom, jak a co chceme dělat, proto jsme se nikdy nespokojili s průměrem, ale s další nahrávkou jsme potřebovali posunout naše dosavadní kroky ještě dál. Zvlášť po tom, co jsme si dokázali prorazit cestu do zahraničí na skvělé koncerty, zahrát si ve vyprodané Roxy se Soulfly, být nejtvrdší kapelou na Rock For People a zároveň si získat srdce posluchačů tak, abychom byli častováni jako festivalový tahák a nebo dostat náš debut na desátou příčku nejlepších českých a slovenských metalových alb.

Věděli jsme, že nemůžeme usnout na vavřínech a posunout se zase někam dál. A hlavně jsme museli začít přemýšlet nad nástupcem tři roky staré nahrávky. Proto jsme si sepsali ty nejlepší metalové producenty světa a jednohlasně se shodli na Tue Madsenovi z dánského Antfarm Studios, který spolupracoval s hvězdami typu Rob Halford, Babymetal, Heaven Shall Burn, Meshuggah a dalšími.

Pro nahrání „jen EP“ jsme se rozhodli z čistě pragmatických důvodů. Nemohli jsme si být jistí, jak nám spolupráce s Madsenem bude vyhovovat, proto jsme nechtěli jít hned do dlouhohrajícího alba. Nicméně po prvních pár hodinách práce nám bylo jasné, že příště už jinam nejedeme. S výsledkem jsme nikdy nebyli tak spokojení. Pro mě jako textaře a zpěváka je výsledek o to lepší vzhledem k tomu, že stojíme před pro mě zatím nejosobnější nahrávkou, která mapuje moje duševní a emoční chmury.

Možná to bude znít klišovitě, ale na Internal Decline si každý najde něco. Není to standardní vyhlazovačka, jako valná většina metalových věcí, a i my jsme vyrostli z toho, že všechno, co má škatulku metal, musí být nutně bordel.

Nakonec jsme vyplodili něco pro nás tak novýho, ale zároveň smrdícího po našem odéru, že jsme nemohli být spokojenější. Celek jsme dotáhli do konce s Mattem Lombardem, který nám poskytl jeden ze svých obrazů ze série Dementia na přebal EP. Sice to byl porod jak prase, ale konečně jsme u konce a můžeme se se všemi o naše další dítko podělit. Jestli tohle není metal evropských formátů, tak už nevím co.

Tagy komunita Horrible Creatures
Frontman thrash/death metalových Horrible Creatures, příležitostný pisálek, maniak do hudby a milovník koncertů.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY