Přejít k hlavnímu obsahu
Interpretační hravost, intimita a neobvyklé hudební napojení, taková je spolupráce obou muzikantek. | Foto: P. Saudková
Interpretační hravost, intimita a neobvyklé hudební napojení, taková je spolupráce obou muzikantek. | Foto: P. Saudková
redakce - Út, 08.11.2022 - 15:00

Vladivojna La Chia a Terezie Kovalová slaví patnáct let nespoutané tvořivosti

Dvě výrazné hudebnice s ostravskými kořeny, Vladivojna La Chia a Terezie Kovalová, slaví patnáct let od seznámení. Oslaví je speciálními výročními koncerty s repertoárem ohlížejícím se za jejich bohatou a plodnou spoluprací. První z nich proběhne už 14. listopadu v pražském Paláci Akropolis v rámci nové koncertní série Na Dotek.

Živé provedení autorských písní Vladivojny (akustická kytara, zpěv) doprovázené violoncellistkou Terezií Kovalovou jsou výjimečné svou interpretační hravostí, intimitou a neobvyklým hudebním napojením obou muzikantek. Terezie Vladivojnu doprovází již od roku 2007 a je to na jejich pódiovém souznění znát.

„Terezii přivedl můj tehdejší manažer a producent Aleš Bajger jako hosta na akustické turné se skupinou Banana. Od té doby jsme se začaly u mě scházet a společně zkoušely, improvizovaly a koukaly na Twin Peaks,“ vzpomíná Vladivojna La Chia.

Terezie se na albech Vladivojny objevuje ze všech hudebníků nejčastěji a jejich společná vystoupení mají dodnes obrovský úspěch. „Obávám se, že se nedá úplně dobře popsat, jaké jsem měla pocity při prvním setkání, ale asi nejlépe by to popsala věta: měla jsem oči navrch hlavy. Bylo mi šestnáct a v životě jsem se nepotkala s někým, kdo žil tak absolutně nespoutaně a tvořivě,“ dodává Terezie Kovalová, kterou jste mohli spatřit i v jedné z našich panelových diskuzí Frontman Live.

Tagy Vladivojna La Chia Terezie Kovalová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY