Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 14.11.2016 - 00:01

Vícepásmový kytarový kompresor Boss CP-1X

Většina klasických kytarových kompresorů neovlivňuje pouze dynamiku a sustain nástroje, ale částečně mění také jeho frekvenční charakteristiku, což nemusí každému vyhovovat. V případě, že od kompresoru vyžadujete maximálně věrný a transparentní přednes, je možno použít buď kvalitní rackový model, nebo sáhnout po některé ze sofistikovaných krabičkových verzí, mezi něž patří i novinka v podobě vícepásmového kompresoru Boss CP-1X využívající technologie MDP (Multi-Dimensional Processing).

Nová generace multiband kompresoru je vybavena procesorem s inteligentní analýzou signálu, rozpoznávající frekvenční pásma, dynamiku a vyšší harmonické. Nově navržený digitální obvod disponuje minimálním šumem, rychlým a intuitivním ovládáním a přirozeným zvukem, jenž ponechá vašemu nástroji jeho původní charakter a to i při extrémnějších hodnotách nastavení.

Kovová krabička v typicky modrém laku je osazena čtveřicí potenciometrů - Levelem pro nastavení celkové hlasitosti efektu, Attackem volíme rychlost náběhu komprese, Ratio slouží k přesnému nastavení kompresního poměru a Comp určuje míru komprimace. Řada dvanácti diod informuje o hladině gainu v rozmezí -1 až -40 dB.

Pro dosažení lepší dynamické odezvy a pevnějšího tónu s jasnými konturami je v CP-1X integrován okruh převádějící napětí z 9 na 18 V. Kompresor je napájen 9 V adapterem nebo baterií schopnou při odběru cca 90 mA udržet efekt v chodu po dobu asi 3 hodin.

Boss CP-1X je špičkový multiband kompresor studiové kvality využitelný do všech stylů od country, přes funky, rock až k metalu a svou práci zvládne jak v kombinaci s elektrickými šesti, sedmi nebo osmi strunnými kytarami tak i s elektro-akustikami. Novinka by se měla na pultech evropských obchodů představit začátkem prosince za cenu cca 150 Euro.

Tagy boss Boss CP-1X
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY