Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.01.2022 - 08:00

Verso Cosmo: futuristická kreace s kovovým tělem

Robin Stummvoll, designer a šéf butikové firmy Verso Musical Instruments z německého Kasselu, nedávno prezentoval neobvykle koncipovaný model kytary Verso Cosmo, jejíž korpus je vyroben z jednoho kusu ohýbaného ocelového plechu o síle 1 mm, stříkaného práškovou barvou na bázi plastu. Druhý signifikantní prvek představuje rychle vyměnitelný snímač uchycený na těle pomocí magnetu, takže hráč si může jeho pozici nastavit podle svých preferencí. Dřevěný kryt snímače vizuálně ladí se základnou kobylky ze stejného materiálu, který výslednému tónu dodává hřejivější témbr.

U minimalisticky pojaté kytary lze zvolit krk z javoru, jasanu, třešně, ořechu, jabloně či hrušně, a jak se od butikového speciálu očekává, zájemce si může vybrat profil krku (tvary C, V nebo U) a jeho tloušťku, radius hmatníku, nebo některý z trojice humbuckerů a single coilů osazených neodymovými magnety. Samozřejmostí jsou kvalitní komponenty jako např. pozlacené konektory typu SMB, vnitřní kabeláž s postříbřenými vodiči krytými teflonem a spolehlivé strojky Schaller M6 Mini 1:18.

Kromě verze Cosmo Standard s cenovkou 1980 eur je k dispozici také provedení Cosmo Plus (2850 eur) s dvojicí snímačů, duálními výstupy a potenciometrem balance pro plynulé nastavení poměru obou signálových cest. Konstrukci a zvukové možnosti varianty Verso Cosmo Standard přibližují přiložená videa.

Tagy Verso Musical Instruments Verso Cosmo

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY