Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vaiův song Candle Power s inovativní technikou „joint shifting“

V den svých šedesátých narozenin (6. června) vydal Steve Vai novou skladbu Candle Power, pro kterou je z pozice kytarového partu signifikantní několik faktů: za prvé využití fingerstylu s výhradně čistým zvukem, za druhé použití speciálu Ibanez osazeného trojicí singlových snímačů a krkem s 21 pražci, a za třetí inovativní technika „joint shifting“, kdy levá ruka vytahuje téměř současně více strun různými směry, přičemž ostatní tóny v hraném akordu si udržují standardní ladění.

Novátorská herní technika, evokující zvuk systémů B-Bender nebo G-Bender instalovaných do některých Telecasterů, rozhodně nepatří k nejjednodušším, o čemž svědčí i starší komentář na Vaiově blogu, kde se kytarista v březnu loňského roku podělil o své zkušenosti a přidal také foto prstů levé ruky, pořízené po týdenním cvičení této poměrně náročné techniky. Výsledek můžete posoudit na prvním přiloženém záznamu, druhé video natočené youtuberem Tylerem Larsonem pro kanál Music is Win rozebírá „joint shifting“ detailněji.

Tagy Steve Vai Steve Vai Candle Power Steve Vai „joint shifting“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY