Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.02.2019 - 08:00

Vai, Apocalyptica a desítky ruských muzikantů hrají Kashmir

Skladba Kashmir z šestého studiového alba kapely Led Zeppelin Physical Graffiti z roku 1975 se za více než 40 let dočkala řady cover verzí, počínaje klasickým rockovým zpracováním přes postmodernu v režii Leningradských kovbojů, zrychlenou live-parodii Jeffa Buckleyho, eklektickou verzi izraelské zpěvačky Ofry Hazy, až po opulentní aranžmá Jaze Colemana v podání Londýnské filharmonie pod vedením Petera Scholese.

Trochu jiný přístup k tomuto tématu zvolil kytarový čarostřelec Steve Vai, který si k zahrání této skladby pozval na pódium finskou Apocalypticu a také několik desítek ruských kytaristů doplněných velkou violoncellovou sekcí. Přiložené video je záznamem z moskevského koncertu (srpen 2016) konaného v rámci Vaiovy výroční koncertní šňůry Passion and Warfare 25th Anniversary Tour. Starší kousek, ale pořád potěší.

Tagy Steve Vai Apocalyptica Led Zeppelin Kashmir

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY