Přejít k hlavnímu obsahu
Asi nikdo z nás by si neřekl, že někdy vydáme tak šílený klip | Foto: archiv kapely Tři Vykřičníky
Asi nikdo z nás by si neřekl, že někdy vydáme tak šílený klip | Foto: archiv kapely Tři Vykřičníky
Radek Ogurčák - Út, 12.01.2021 - 16:00

V Ostravakovi jsme vsadili na výrazné osobnosti i hornické fáračky

Byl to srpen v takzvaném „covidovém“ roce, když jsme se rozhodli natočit videoklip k písničce Ostravak. Věděli jsme, že po klipech, které jsme s Třemi Vykřičníky vydali, to musí být pecka. Veškerá videotvorba, kterou kapela doposud vytvářela, vznikala neprofesionálně, to znamená svépomocí. A to jsme chtěli změnit.

Oslovili jsme proto ostravského režiséra Jana Rušaje, jestli by se ujal scénáře a režie. Za týden nám předložil scénář, který celé kapele vyrazil dech. Asi nikdo z nás by si neřekl, že někdy vydáme klip, který je tak šílený. Klip jsme natočili a vypustili do světa koncem roku. Všichni jsme se obávali reakcí veřejnosti, jelikož jsme věděli, že Ostravak není běžný počin, který lze v Česku vidět.

Divák může jen sklouznout po povrchu líbivých záběrů a pousmát se nad zápletkou, jejím odhalením na konci a výskytem známých a kapelou uznávaných osobností. Kdo chce, může zabrouzdat více do hloubky a téměř v každé scéně si najít spoustu detailů, od notoricky známých hornických fáraček a uniforem, ve kterých kapela celou dobu hraje, přes propojování nuancí textu a scén, dvojsmyslů a nadsázky. Opravdový znalec místního prostředí najde snad v každé scéně druhou a třetí vrstvu, mnohdy až důmyslně běžnému oku ukrytou satiru.

Natáčení bylo o dost náročnější, než jsme byli zvyklí. Nástup na plac kolem 6 ráno, příprava kamer a světel byla snad nekonečná. I při únavě, která na nás dopadala, jsme na kameře museli působit, jako kdybychom si užívali vyprodaný koncert v O2 aréně. Pokyny režiséra a kameramana nám po několika hodinách lezly jedním uchem dovnitř a druhým ven. 3 natáčecí dny, 19 výrazných osobností, 9 lokací a spoustu práce kolem. To bylo natáčení nového klipu k písni Ostravak.

A víte co? Stálo to za to. Pokud se chce jakákoliv začínající kapela někam posunout, musí tvorbě videoklipu obětovat spoustu času, nervů a musí překousnout bolestivou pravdu, kterou se dozví ve výměně názorů. Ještě jedna věc chybí! A tou jsou peníze. Ale ty se snad jednou vrátí zpět.

Tagy komunita Tři Vykřičníky

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Ogurčák
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY