Přejít k hlavnímu obsahu

Tomáš Liška

Tomáš Liška, foto: Dušan Tománek

Kontrabasista mezinárodní kapely Invisible World.

Nástroj jsem studoval na Konzervatoři J. Ježka v Praze a následně na berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných amerických hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka. Vystupuji pravidelně na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech, Latinské Americe a Africe.

Na hudební scéně spolupracuji např. s  Lubošem Malinou, Davidem Dorůžkou, Stevem Walshem (USA), Robertem Křest’anem, Beátou Hlavenkovou, Cyrillem Oswaldem (NL), Martou Topferovou (USA), Lenkou Dusilovou, Eternal Seekers, Yvonne Sanchez, Najponkem, Danem Tepfrem (USA), Bryson Kernem (USA), Samem Sadigurskym (USA), Markem Aanderudem (MEX/USA), Hernanem Hechtem (ARG) a dalšími.

Moje debutové album Invisible World (2009, Animal Music) získalo cenu Tais Awards 2009 a bylo nominováno na cenu Anděl. Nominována byla také další alba Milokraj (2014, Animal Music), Bercheros Odyssey (2014, Animal Music), Fragile Bliss (2015, Animal Music) a Invisible Faces (2017, Animal Music).

https://www.tomasliska.com

https://invisibleworldmusic.com/

Články