Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.09.2018 - 00:01

USB-C karta PreSonus Studio 2/4 a inovovaný kontroler FaderPort

Revoluční DAW kontroler FaderPort, jehož první verzi uvedla společnost PreSonus na trh před více než deseti lety, se v průběhu doby samozřejmě dočkal dalších následovníků, nicméně firma se nyní rozhodla původní model inovovat a zároveň s novým FaderPortem představila i nejmenšího zástupce zvukových karet řady Studio, kterým je PreSonus Studio 2/4 vybavený USB portem typu C.

Modifikovaný studiový USB kontroler s jedním motorizovaným tahovým potenciometrem (100 mm, senzor citlivosti) sice sdílí základní architekturu s původní variantou, ale na rozdíl od ní má vylepšenou kompatibilitu a ovládání pro většinu nahrávacího DAW softwaru jako např. Studio One, Pro Tools, Logic Pro, Cubase nebo Ableton Live a disponuje i některými vlastnostmi větších verzí FP 8 a FP 16.

Kromě funkcí Mute, Solo, Bypass, Pan, RTZ (return to zero), Master, propojování kanálů, markerů nebo automatického režimu nabízí FaderPort také možnost zapojení nášlapného footswitche. Napájení obstarává 12V adapter a bezchybný chod kontroleru výrobce garantuje v kombinaci se systémy pracujícími na platformách počínaje MacOS 10.8.5 64-bit nebo Windows 7 x64/x86 SP1. Cena se má pohybovat okolo 190 eur.

Kompaktní zvuková karta PreSonus Studio 2/4 (2xin, 4xout) osazená flexibilním konektorem USB-C (2.0) je vybavena dvojicí kanálů s preampy XMAX-L Class A doplněnými kombinovanými XLR/jack vstupy (mic/line/inst) s možností phantomového napájení. Karta využívá kvalitní 24bitové převodníky se vzorkovací frekvencí až 192 kHz a dynamickým rozsahem 108 dB.

Společně s USB portem jsou na zadní straně kovového šasi umístěny dva jackové výstupy, konektor sluchátek a dvojice DIN zdířek MIDI In/Out. V ceně cca 150 eur jsou zahrnuty firemní aplikace Studio One Artist a Studio Magic Plug-in Suite plus dvojice kabelů USB-C/C a USB-C/A. Obě novinky by se měly v evropské distribuci objevit pravděpodobně koncem září.

Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY