Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 19.06.2019 - 00:01

Trojice nových modulárních preampů od Synergy Amps

Systém modulárních kytarových předzesilovačů se v 80. letech snažil prosadit např. Seymour Duncan (řada Covertible), ale mnohem větší úspěch zaznamenaly pokročilejší lampové předzesilovače vyvinuté Brucem Egnaterem, jenž licenci k této technologii následně poskytl firmě Randall, která výrobu modulů MTS oficiálně ukončila v roce 2012. Pomyslnou štafetu poté převzala značka Synergy Amps, nabízející předzesilovače vycházející ze známých aparátů, včetně nezbytného příslušenství sestávajícího ze zásuvných stanic, koncových zesilovačů atd.

Narozdíl od série Randall MTS disponují vylepšené moduly z produkce Synergy dvoukanálovým řešením, které bylo použito u všech dosavadních modelů ze současné nabídky firmy a stejnou koncepci najdeme i u trojice novinek Synergy Engl Savage (designer Horst Langer), Friedman BE-BB (designer Dave Friedman) a Synergy OS.

Preamp Synergy Engl Savage se zvukem stejnojmenného high-gainového zesilovače německé provenience využívá dvojici elektronek 12AX7, každý kanál je osazen samostatným gainem s přepínači Lo/Hi a hlasitostí, možnosti společných třípásmových korekcí posiluje mod Contour navázaný na středové pásmo a na zadní straně šasi je umístěn třípolohový přepínač Cathode Select ovlivňující výraznost a pevnost basů.

Synergy Friedman BE-BB kombinuje kanály z prémiových aparátů Friedman BE-100 a Buxom Beauty. Pro preamp prvního modelu je vyhrazena horní řada potenciometrů sestávající z gainu, hlasitosti a třípásmových korekcí a identickým ovládáním je vybaven i okruh Buxom Beauty s decentněji orientovaným čistým soundem. Kromě funkce Cathode Select navyšují flexibilitu tohoto modulu dva páčkové switche M/MB pro volbu charakteru středů a presencí.

Synergy OS vychází vstříc hráčům, které oslovil zvuk mýty opředených a finančně nedostupných aparátů Overdrive Special z dílny Howarda Dumblea. Čistý kanál s ovladačem Volume a zkreslená větev vybavená potenciometry OD Level/OD Ratio mají společný speciálně kalibrovaný třípásmový ekvalizer, presenci, celkovou hlasitost, spínače Bright, Deep, Rock/Jazz a opět nechybí volitelné režimy Cathode Select.

Trojice nových modulárních preampů od Synergy Amps o rozměrech cca 14 x 18 x 4 cm a váze 0.45 kg lze po kompletaci se stanicemi SYN1/2 nebo kombem či zesilovači SYN30/50 použít i k přímému nahrávání a varianty SYN30/50 umožňují kromě přepínání pomocí footswitche i komunikaci přes MIDI. Ceny modulů byly shodně nastaveny pod hranicí 400 dolarů.

Tagy Synergy Amps Synergy Engl Savage Synergy Friedman BE-BB Synergy OS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY