Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 08.01.2020 - 00:01

Trojice nových modelů Ibanez RG421HP

Kytary ze série RG patří už od konce osmdesátých let k páteřním produktům firmy Ibanez, která se vedle nástrojů z japonské kolekce Prestige snaží nabídku této edice rozšiřovat také o finančně dostupnější modely vyráběné většinou v indonéské továrně Cor-Tek a dalších asijských dílnách. Do této kategorie spadá i trojice novinek řady High-Performance, tvořené verzemi RG421HPAH, RG421HPAM a RG421HPFM osazenými snímači DiMarzio.

Pro základ korpusu bylo vybráno dřevo nyatoh, jenž je se zvukově blíží mahagonu, varianty RG421HPAH a RG421HPAM mají jasanový top a RG421HPFM disponuje horní deskou ze dvou kusů fládrovaného javoru. Krk s profilem Wizard III (síla na 1. pr. 19 mm, na 12. pr. 21 mm) je lepen ze dvou javorových segmentů ošetřených tepelnou úpravou „roasted“ a hmatník z jatoby nese 24 jumbo pražců.

Hardware ve zlatém nebo černém chromu sestává z firemních ladicích strojků a pevné hardtail kobylky F106 s ukotvením strun skrz tělo. RG421HPAH využívá dva pasivní humbuckery DiMarzio Fusion Edge s keramickými magnety, ostatní kytary jsou osazeny krkovým humbuckerem DiMarzio Air Norton a kobylkovým typem Tone Zone s Alnico magnety.

Ovládání je řešeno prostřednictvím potenciometrů společné hlasitosti, tónové clony, třípolohového nožového přepínače a malého páčkového switche pro rozepínání cívek snímačů, takže elektronika nabízí celkem 6 různých konfigurací. Nástroje jsou seřízeny na struny D'Addario EXL110.

Ibanez RG421HPAH v odstínu Blue Wave Black a RG421HPAM s lakem Antique Brown Stained Low Gloss by měly na evropský trhu dorazit se shodnou cenovkou pohybující se okolo 600 eur, RG421HP s javorovým topem v barvě Blue Reef Gradation vyjde na cca 700 eur.

Tagy Ibanez Ibanez RG421HP
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY