Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 12.03.2018 - 00:01

Trojice nových Micro Preampů od Mooeru

Čínský Mooer představil před časem zbrusu novou sérii krabičkových digitálních předzesilovačů edice Micro Preamp, kterou dosud tvořila desítka modelů emulujících zvuky známých typů zesilovačů. Agilní firma, šlapající na paty mnoha tradičním značkám, se ale se stávající nabídkou této kolekce nespokojila. Po krátké době rozšiřuje sérii malých preampů o tři další verze nesoucí označení Cali-Dual, Fried-Mien a Matchbox.

Už z názvů všech tří novinek je patrno, jaké předlohy si tentokrát asijský výrobce pro tvorbu zvukového charakteru těchto modelů vybral – Cali-Dual vychází z populárního aparátu Mesa Boogie Dual Rectifier, verze Fried-Mien nabízí zvuk butikových zesilovačů Friedman postavených na základech Marshallů a Matchbox přináší sound legendárních a velmi ceněných aparátů Matchless, tentokrát v podobě emulace komba C30.

Společným jmenovatelem řady Micro Premp je dvoukanálová koncepce s možností volby spínacího režimu, kdy nášlapný footswitch může fungovat jako klasický On/Off přepínač mezi efektovaným a originálním signálem, nebo je k dispozici mod A/B, ve kterém se pohybujeme mezi čistým a zkresleným kanálem krabičky.

U každého kanálu lze nezávisle nastavovat třípásmové korekce, gain a hlasitost a po delším zmáčknutí podsvíceného tlačítka Ch/Cab je do výstupního obvodu zařazena simulace boxu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický overdrive/distortion, ale o předzesilovač, doporučuje výrobce zapojit pedál do koncového zesilovače, returnu efektové smyčky klasického aparátu a v případě aktivace speaker simulatoru přímo do PA systemu nebo nahrávacího zařízení.

Nové pedálové preampy Mooer Cali-Dual, Fried-Mien a Matchbox (pořadová čísla 011, 012, 013) s opravdu minimalistickými rozměry 93.5 x 42 x 52 mm a váhou pouhých 160 g jsou napájeny výhradně 9V adapterem. Novinky jsou už dostupné na českém trhu, se shodnou cenovkou pohybující se pod hranicí 2 400 Kč.

Tagy Mooer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY