Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice nových činelů Sabian ze série XSR

Kanadský Sabian uvedl v minulém roce na trh sérii činelů a hi-hat s označením XSR/XSR Monarch a nyní tuto řadu rozšiřuje o trojici nových modelů, kterou tvoří dva Fast Crashe XSR1707B a XSR1907B s průměry 17 respektive 19 palců a dvaadvacetipalcový XSR Ride s typovým značením XSR2212B.

Pro výrobu těchto činelů ze slitiny B20, obsahující 80 % mědi a 20 % cínu, byly použity podobné postupy a technologie jako v případě firemních edicí Sabian HHX Evolution a X-Plosion AAX. Oba ručně tepané Fast Crashe typu Medium Thin disponují rozšířeným profilem a nově tvarovanými pupky, jenž byly navrženy tak, aby urychlily atak a podpořily výbušnou odezvu doplněnou detailní projekcí.

Univerzální dvaadvacetipalcový XSR Ride nabízí při všech hlasitostech frekvenčně vyrovnaný a muzikální tón s precizně vykreslenými vyššími pásmy, pevným, čitelným zvukem a modifikovaný pupek napomáhá rychlejší akceleraci a průraznosti tónu.

Novinky z produkce značky, kterou používá např. Terry Bozzio, Dave Weckl, Neil Peart nebo Mike Portnoy, by se na pultech evropských obchodů měly představit pravděpodobně v průběhu září. Ceny nastavené pro americkou část trhu startují na cca 155 dolarech za 17" XSR Fast crash, větší 19" model vyjde přibližně na 180 dolarů a cena 22" XSR Ridu se pohybuje okolo 230 dolarů.

Tagy sabian Sabian XSR

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY