Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 19.05.2020 - 00:01

Trojice nových basových zesilovačů Ashdown EVO

Edice basových aparátů řady EVO z produkce firmy Ashdown se rozrostla o nové modely ABM EVO IV Dual VU Rack, RM-300-EVO II a RM-800-EVO II. V prvním případě se jedná o rackovou pololampovou hlavu s posílenými korekčními možnostmi, zatímco RM verze, lišící se výkonem koncového stupně, vycházejí vstříc hráčům, kteří od svého gearu požadují bezproblémovou mobilitu.

ABM EVO IV Dual VU Rack s šasi o výšce 3U, preampovou elektronkou 12AX7 a výkonem 600 W nabízí klasické třípásmové korekce doplněné šestipásmovým ekvalizerem (100 Hz, 180 Hz, 340 Hz, 1.3 kHz, 2.6 kHz, 5 kHz) s tahovými fadery, k vstupnímu okruhu s ovladačem Input je napojen VU meter a druhý indikátor je přiřazen k výkonové sekci.

Jednotka VVD (Variable Valve Drive) disponuje přepínačem a potenciometrem, nechybí kompresor, pro přidání spodní oktávy slouží generátor ABM Sub-Harmonic a využít lze dva linkové výstupy (jack, XLR), full range výstup, send/return ef. smyčky nebo zdířku externího footswitche. Připojení dalšího audio zdroje zajišťuje linkový vstup a připojení kabinetů obstarávají dva Speakony s minimální impedancí 4 ohmy.

Modely RM-300-EVO II a RM-800-EVO II s výkony 300 nebo 800 W a hmotností 2.1 respektive 2.6 kg jsou podobně jako ABM EVO IV vybaveny ovladačem Input, kompresorem, tlačítky Shape, Mute apod. Zkreslovací obvod s potenciometrem Drive je tranzistorový (lampová emulace), aktivní pětipásmové korekce se zvihem +- 15 dB byly kalibrovány na 100 Hz, 220 Hz, 660 Hz, 1.6 kHz, 7 kHz a nízké frekvence pomáhá zvýrazňovat funkce Sub.

Na zadní straně šasi najdeme dva paralelně zapojené Speakony (min. 4 ohmy), XLR DI výstup, ef. smyčku, minijackovou sluchátkovou zdířku s vypínačem a vlastním preampem, linkový vstup a konektor footswitche FS-2 aktivujícího overdrive či korekční obvod Sub-Harmonic. Oficiální ceny se pohybují v následujících relacích: Ashdown ABM EVO IV Dual VU Rack cca 850 liber, RM-300-EVO II cca 400 liber a RM-800-EVO II cca 600 liber.

Tagy Ashdown Ashdown ABM EVO IV Dual VU Rack Ashdown RM-300-EVO II Ashdown RM-800-EVO II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY