Přejít k hlavnímu obsahu
Tereza Rays - St, 18.03.2020 - 12:00

Trilogie s Nigelem Lowisem: největší hudební projekt mého života

Příští rok si do Los Angeles pojedu přebírat ocenění za nejlepší desku roku v kategorii Rock Pop od Akademia Music Awards. Je za mou krátkou desku Wicked, která obsahuje například baladu My Guitar anebo skladbu A Part Of My Heart složenou Ivanem Králem.

Letošní rok jsme plánovali velké tour s kapelou Wohnout jako předkapela po českých rockových klubech, jenže zasáhla vyšší moc. Odehráli jsme jen dva koncerty, další se přesouvají, jiné ruší. Soustředíme se teď proto na dokončení nového audiovizuálního díla Trilogy – koncepčního materiálu, ve kterém se věnujeme světovému stavu společnosti a přírody.

Tyto tři skladby, které budou součástí na září plánované velké desky Electric Lady, bych ráda spojila s ekologickou aktivitou Leonarda DiCapria. Je to taková má vize, k níž mně otevírá cestu spojení s anglickým producentem Nigelem Lowisem, se kterým novou desku připravuju. Tento pán dřív napsal například nejprodávanější alba s Celine Dione anebo se Stevie Wondera a má za sebou 15 milionů prodaných kompilací po celém světě... a teď tento producent spolupracuje na muzice právě se mnou.

Hudba se ponese v moderním stylu a bude srovnatelná se zněním aktuální světové produkce. Jistí si pak v případě mého projektu můžete být tím, že chybět nebude elektrická kytara! Tématem desky je blížící se světová apokalypsa. Koncipovaná je ale také jako hnutí za lepší svět, za záchranu.

Nigel Lowis chce projekt po zpracování a přenesení této myšlenky do scénáře nabídnout Hollywoodu. Už teď má počin obrovský přesah ven – již v této fázi o něj projevil zájem prestižní anglický časopis Kerrang.

 

Tagy komunita Electric Lady
Zcestovala jsem s muzikou svět, v roce 2015 natočila album Electrical v americkém Texasu a reprezentovala ČR na největším světovém festivalu Thanks Jimi Festival. Stala jsem se jedinou firemní hráčkou Fenderu v Česku, jako umělkyni a autorku mě ocenili nejen v Moskvě, ale i v Los...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY