Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 09.04.2021 - 00:01

Tříhumbuckerový Ibanez Paul Gilbert FRM300

Produktová řada Fireman, představující modifikovanou reverzní variaci na slavný model Iceman, který firma Ibanez vyrábí už od roku 1975, je v portfoliu japonské značky vyhrazena pro signatury kytaristy Paula Gilberta a letošní novinka s označením FRM300, vybavená trojicí minihumbuckerů DiMarzio, pokračuje v nastavené linii i extravagantním designu.

Pro stavbu těla bylo tentokrát zvoleno dřevo okoume (gabon) se zvukovými vlastnostmi blízkými mahagonu, ale s výraznější porcí vyšších harmonických složek, které mahagonovým kytarám většinou dodává javorový top. Lepený krk s masivnějším profilem FRM (síla na 1. pr. 22 mm , na 12. pr. 24 mm) kombinuje javor a okoume, ebenový hmatník o radiusu 305 mm je osazen 22 jumbo pražci, lemovkou hran a ořechem ze směsi Graph Tech širokým 43 mm.

Nástroj s „gibsonovskou“ menzurou 24.75 palců (628 mm) využívá trojici pasivních minihumbuckerů DiMarzio PG-13 opatřených keramickými magnety. Ovládání sestává z celkové hlasitosti, tónové clony a pětipolohového nožového přepínače s následujícími konfiguracemi snímačů: pol. 1 – kobylkový HB, pol. 2 – kobylkový + střední HB, pol. 3 – střední HB, pol. 4 – střední + krkový HB, pol. 5 – krkový HB.

Výměnu strun usnadňuje struník Quik Change III s vyfrézovanými kotvícími šachtami, takže strunu není třeba provlékat masivem struníku, kobylka Gibraltar Performer (rozteče 10.5 mm), zajišťující dlouhý sustain, je částečně zasazena pod úroveň korpusu, čímž se snížil úhel a výška strun nad tělem. Ladění obstarávají strojky Gotoh a hardware dostal chromovanou úpravu.

Ibanez Paul Gilbert FRM300 je dostupný v efektním odstínu Purple s černým třívrstvým pickguardem a bílými krytkami ovladačů. Oficiální cena byla nastavena okolo hranice 31000 Kč. Kytaru v továrně Fujigen seřídili na struny D'Addario EXL110. Novinka se na českém trhu objeví pravděpodobně v červnu.

Tagy Ibanez Ibanez Paul Gilbert FRM300
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY