Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tři nové superstraty Schecter z edice Reaper Elite

Do prémiové nástrojové edice Reaper Elite zařadila firma Schecter Guitars trojici moderně koncipovaných kytar, určených především pro hráče razantnějších žánrů. Dva šestistrunné superstraty Schecter Reaper-6 Elite a Reaper-6 FR S Elite doplněné sedmistrunným provedením Reaper-7 Elite Multiscale sdílejí základní konstrukci i použité materiály a liší se typem hardwaru, konfigurací snímačů, elektronikou a u „sedmičky“ také proměnlivou menzurou či kompenzovanými pražci.

Všechny tři modely disponují průchozím krkem z exotického dřeva wenge, opatřeného pohodlným profilem Ultra Thin "C" a vyztuženým grafitovými tyčemi. Ke krku s reverzní hlavicí jsou přilepena korpusová křídla z afrického mahagonu khaya a luxusní vzhled podtrhuje top z výběrového javoru s výraznou obláčkovou kresbou. Ebenový hmatník s rádiusem 12 – 16 palců (u sedmičky klasických 16“) je osazen 24 silnými pražci X-Jumbo z nerezové oceli, exkluzivně působícími pozičními značkami a také luminiscenčními body zapuštěnými do horní hmatníkové hrany.

Verze Reaper-6 Elite je vybavena kvalitní pevnou hardtail kobylkou Hipshot Ibby HM s ukotvením strun skrz tělo, dvojicí humbuckerů Schecter USA San Andreas s třípolohovým přepínačem a ovladači hlasitosti plus tónové clony s push/pull rozepínáním cívek, standardní menzurou 25.5", ořechem Graph Tech XL Black Tusq širokým 42 mm a spolehlivými uzamykatelnými strojky Hipshot Grip-Lock s otevřenou mechanikou.

Provedení  Reaper-6 FR S Elite nabízí kobylkový humbucker Schecter USA San Andreas kombinovaný s krkovým aktivním snímačem Sustainiac, což se odrazilo i ve způsobu ovládání s dvojicí přidaných malých přepínačů, z nichž jeden aktivuje obvod a druhý volí trojici voicingových režimů (Fundamental, Mix, Harmonic). Šachta pro 9V baterii má místo na zadní ploše těla. Integrováno je dvouzvratné uzamykatelné vibrato Floyd Rose 1500 Series, zámky nultého pražce a ladicí strojky Grover.

Sedmistrunná varianta Reaper-7 Elite Multiscale dostala proměnlivou menzuru 25.5 až 27 palců, čemuž odpovídají kompenzované pražce, pevná kobylka Hipshot 7-String Multiscale i šikmo usazené humbuckery Schecter USA San Andreas 7 MS, ovládané třépolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí a clonou s push/pull rozepínáním cívek obou snímačů. Ladění obstarávají odlehčené uzamykatelné mechaniky Hipshot Grip-Lock, nultý pražec Graph Tech XL Black Tusq MS má šířku 48 mm.

Modely jsou nabízeny v efektních transparentních lacích Blood Burst nebo Deep Ocean Blue, oficiální ceny byly v případě americké části trhu nastaveny následovně: Schecter Reaper-6 Elite – cca 1400 dolarů, Reaper-6 FR S Elite – cca 1500 dolarů a Reaper-7 Elite Multiscale opět cca 1500 dolarů. Nástroje jsou z korejské továrny seřízeny na struny Ernie Ball Regular Slinky #2221 (.010 / .046) nebo hybridní sedmistrunný set (.009 / .062). Oficiální video edice Reaper Elite 2023 nebylo v době psaní tohoto příspěvku ještě dostupné.

Tagy Schecter Schecter Reaper-6 Elite Schecter Reaper-6 FR S Elite Schecter Reaper-7 Elite Multiscale

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY