Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 01.07.2022 - 00:01

Tranzistorové kombo Quilter Aviator Cub UK 112

Americká značka Quilter Labs, specializující se na výrobu kvalitních tranzistorových aparátů, představila další tranzistorové kombo řady Aviator, nesoucí označení Cub UK 112. Poslední dvě písmena v názvu tohoto kompaktního aparátu dávají na srozuměnou, že oproti předchozí verzi Aviatoru se jedná o model orientovaný na britský charakter zvuku. Tomu odpovídá také trojice zvukových režimů založených na tradičních britských zesilovačích, upravené clippingové obvody i modifikovaná ekvalizační sekce.

Kromě hlavního kolébkového spínače umístěného na zadní straně šasi jsou veškeré ovládací prvky i konektivita umístěny na horním panelu. Výběr zmíněných voicingových modů je řešen třemi samostatnými nástrojovými vstupy s popisky JMP, Ac Normal a Top Boost, takže k dispozici jsou rejstříky ve stylu jednokanálových vintage non-master Marshallů, a také oblíbený sound aparátů Vox v klasickém i Top Boost provedení.

Předzesilovací jednotka je vybavena potenciometrem gainu, třípásmovými korekcemi a ovladačem reverbu, za preampem následuje send / return sériově zapojené efektové smyčky, stereofonní linkový a sluchátkový TRS výstup s vlastní hlasitostí a konečně potenciometr Spkr/Vol fungující jako master koncového zesilovače s maximálním výkonem 50 W.

Skříň s polouzavřenou konstrukcí, černou koženkou a chromovanými chrániči rohů je osazena dvanáctipalcovým custom reproduktorem Eminence Quilter Special Design 12-50 W, vycházejícím z tradičních „Greenbacků“ Celestion. Flexibilní síťový okruh zvládne napětí v rozsahu 100 – 240 VAC, 50 – 60Hz.

Tranzistorové kombo Quilter Aviator Cub UK o rozměrech 419 x 273 x 419 mm a hmotnosti pouhých 9.75 kg je dodáváno společně s měkkým obalem z balistického nylonu, opatřeným boční kapsou pro kabeláž a další doplňky. Model s evropskou cenovkou okolo 650 eur by se měl na trhu objevit pravděpodobně v průběhu července.

Tagy Quilter Quilter Aviator Cub UK 112

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY