Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.02.2018 - 00:01

Tranzistorová komba Marshall ze série MG Gold

Marshall přichází na trh s inovovanou řadou kytarových tranzistorových komb série MG Gold. Sestává z modelů MG10G, MG15GFX, MG30GFX a MG50GFX vybavených dvou nebo čtyřkanálovými předzesilovači. Aparáty s výkony 10, 15, 30 a 50 W jsou v případě programovatelných verzí GFX osazeny také efektovou jednotkou a všechny varianty disponují linkovým vstupem a sluchátkovým konektorem.

MG10G s 6.5 palcovým custom reproduktorem představuje nejmenšího zástupce této edice, určeného především pro domácí cvičení, čemuž odpovídá i výkon 10 W, rozměry 385 x 295 x 180 mm a jednoduše řešené ovládání v podobě hlasitosti čistého kanálu, gainu a volume zkreslené sekce a tónové clony.

MG15GFX a MG30GFX, lišící se výkonem (15/30 W), rozměry a velikostí integrovaného repra (8/10 palců), disponují identickým programovatelným preampem s možností uložení presetů. Čtveřice kanálů Clean/Crunch a OD-1/OD-2 je nastavitelná pomocí potenciometrů gain, volume, třípásmových korekcí, reverbu (studio/spring) a navíc lze využívat i efektovou jednotku nabízející samostatnou volbu chorusu, phaseru, flangeru, octaveru a delaye s funkcí tap tempa. Podsvícená tlačítka Tap a Store umožňují použití tuneru, celkovou hlasitost obstarává potenciometr master a samozřejmě nechybí vstup footswitche.

Padesátiwattový model MG50GFX s dvanáctipalcovým měničem se může pochlubit luxusněji pojatou efektovou sekcí, kde jeden potenciometr obsluhuje modulace s oktaverem a druhý je určen výhradně pro 4 typy delaye (Hi-Fi, Tape, Multi, Reverse), duální tlačítko Manual slouží také k aktivaci funkce Damping měnící charakter a interakci koncového stupně a na panelu najdeme i switch spínající sériovou efektovou smyčku, jejíž konektory jsou společně se vstupem footswitche, minijackovou linkovou zdířkou a repro-výstupem s impedancí 8 ohmů usazeny na zadní straně šasi.

Tranzistorová komba Marshall ze série MG Gold představují finančně dostupné aparáty, které jsou i přes použitou solid-state technologii schopny nabídnout zvuk s typickým zvukovým charakterem zesilovačů Marshall, ceny jednotlivých modelů se v českých obchodech pohybují v následujících relacích: MG10G - cca 2 100 Kč, MG15GFX - cca 4 300 Kč, MG30GFX - cca 5 600 Kč a MG50GFX - cca 8 500 Kč.

Tagy Marshall Marshall MG Gold

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY