Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 25.03.2020 - 00:01

TonePrint pedalboard TC Electronic Plethora X5

Už v minulém roce připravoval TC Electronic své příznivce na premiéru revoluční novinky, která nyní přichází na trh v podobě netradičně koncipovaného efektového procesoru Plethora X5, využívajícího firemní technologii TonePrint. Systém je kromě efektů vybaven speaker simulatorem, modulem Bluetooth, funkcí MASH, MIDI rozhraním atd.

Plethora X5 obsahuje celkem 12 virtuálních pedálů sestávajících z modelů Hall Of Fame 2 Reverb, Flashback 2 Delay, Sub n Up Octaver, Brainwaves Pitch Shifter, Corona Chorus, Hypergravity Compressor, Mimiq Doubler, Vortex Flanger, Pipeline Tap Tremolo, Quintessence Harmony, Sentry Noise Gate a Shaker Vibrato.

V jedné konfiguraci lze použít 5 efektů s přiřazenými footswitchi, LCD displeji a ovladači. Ke každému efektu je možno uložit 75 vzorků TonePrint a samozřejmostí je volitelné pořadí v signálovém řetězci (funkce Quick Swap). Zařízení, které ve výsledku nabízí vytvoření 127 custom pedalboardů, komunikuje prostřednictvím zmíněného Bluetooth ve verzi 4.2 s editačním softwarem TonePrint App a přímé propojení s mixpultem či nahrávacím systémem zajišťuje globální emulator kabinetu s britským voicingem.

Ve výbavě nechybí tap tempo, kvalitní chromatická ladička UniTune, pro externí efekty je připraven send/return volně umístitelné sériové smyčky, dvojice vstupů a výstupů umožňuje i tzv. true stereo zapojení, vybrané parametry lze měnit také pomocí expression pedálu a konektivitu doplňuje mini-B USB port a DIN konektory MIDI In/Out.

Vytvářeních nových presetů usnadňuje režim automatického ukládání, footswitche pracují v modu true bypass a napájení obstarává 9V/600mA adapter. Oficiální cena TonePrint pedalboardu TC Electronic Plethora X5, jenž v některých ohledech překonává firemní bestsellery G-System či G-Major, se pohybuje pod hranicí 400 dolarů včetně adapteru.

Tagy TC Electronic TC Electronic Plethora X5
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY