Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - St, 04.10.2017 - 09:45

Temný mexický karneval Slipknot jde už zítra do kin

Den červů se přiblížil. Slipknot ve čtvrtek 5. října vtrhávají do kin s filmem Day of the Gusano, v němž zachytili své historicky první vystoupení v mexické metropoli. Koncertní snímek natočil perkusionista kapely Michael Shawn Crahan zvaný Klaun. Mixuje v něm záběry ze samotného vystoupení s exkluzivními pohledy do zákulisí a osobními rozhovory s ostatními členy formace.

Nekompromisní, intenzivní, chaotičtí, destruktivní. Hudba Slipknot stále poutá pozornost. Nezaměnitelnost si band odjakživa zabezpečuje vedle otvrdých rifů a melodií také svou drsnou image. Členové vystupují v identických kombinézách označených pořadovými čísly a obličeje skrývají za bizarními surreálními maskami. Poprvé se bez nich na veřejnosti ukázali teprve v roce 2010, po smrti jednoho ze zakládajících členů Slipknot, basáka Paula Greye. Jeho úmrtí utlumilo činnost kapely na několik dlouhých let.

V roce 2014 se však parta vrací na scénu ve velkém stylu, vydává album .5: The Gray Chapter a vyráží na světové turné, včetně zastávky v Mexico City, kde vystupují v rámci metalového festivalu Knotfest (2015).

Slipknot jsou na scéně už 18 let. Jejich stejnojmenné nu-metalové prvotině z roku 1999 přiřkl magazín Metal Hammer titul nejlepšího debutu čtvrtstoletí a dnes je z ní moderní klasika. Na kontě multiplatinové kapely je jedno ocenění Grammy i 10 nominací. Média ji titulují jako nejprovokativnější, nejagresivnější enigmu na poli současného metalu. Souhlasíte?

Mezi tisícovkou kinosálů bude v den světové premiéry filmu, ve čtvrtek 5. října, také 23 českých. Další informace najdete také zde: www.vicnezfilm.cz.

Tagy hudební film Slipknot
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY