Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Telecaster Schecter Nick Johnston Signature PT

Před šesti lety vyrobila společnost Schecter pro kanadského kytaristu Nicka Johnstona signovaný Strat s označením Traditional, který pocházel z amerických dílen firemního Custom Shopu, čemuž odpovídala i cenovka v přepočtu téměř 100 tisíc korun. Letos přichází značka s druhým a finančně nesrovnatelně dostupnějším podpisovým modelem Schecter Nick Johnston Signature PT ve formě Telecasteru, kombinujícího klasiku s modernějšími prvky, jenž je vyráběn v indonéské pobočce.

Nástroj, jehož prototyp byl na Johnstonovu Instagramu poprvé prezentován už v březnu loňského roku, je věrný konceptu použitému u oblíbené série Diamond, disponuje olšovým tělem s ergonomicky upraveným spojem, šroubovaným krkem z tvrdého „pečeného“ javoru opatřeného profilem Vintage-C, a ebenovým hmatníkem o radiusu 14 palců.

Ten nese 22 jumbo pražců, kvalitní ořech Graph Tech XL Black Tusq široký 42 mm a decentní poziční značky v podobě mosazných kroužků. Šroub výztuhy krku má své místo za nejvyšším pražcem. Kytara s klasickou menzurou dlouhou 25.5 palců je osazena pevnou kobylkou Diamond PT-S s ukotvením strun skrz korpus a uzamykatelnými ladicími strojky ve stylu mechanik Grover, kterým sekunduje stromečkový srážeč strun HE. Kovové součásti dostaly chromovaný povrch.

Zvolen byl kobylkový single-coil Schecter Diamond Nick Johnston doplněný krkovým humbuckerem Schecter Diamond '78 s cívkami schovanými pod plechovým krytem, ovládání tvoří třípolohový nožový přepínač, potenciometr společné hlasitosti a tónová clona vybavená push/pull switchem rozepínajícím humbuckerové cívky.

Oficiální cena flexibilního Schecteru Nick Johnston Signature PT v barevných provedeních Atomic Green, Atomic Snow, Atomic Frost nebo Atomic Ink a třívrstvým „parchment“ pickguardem se pohybuje pod hranicí 900 dolarů. Nástroj seřízený v továrně na struny Ernie Ball Regular Slinky 2221 (.010-.046) je dodáván společně s pevným obdélníkovým pouzdrem 1622 SGR-Universal.

Tagy Schecter Schecter Nick Johnston Signature PT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY