Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.08.2019 - 08:00

Technik Mike Hickey představuje Bonamassovy raritní kytary

Bluesrocková kytarová hvězda Joe Bonamassa vlastní rozsáhlou sbírku vintage nástrojů, zesilovačů, kabinetů a efektů, které na rozdíl od mnoha jiných hráčů nepoužívá pouze ve studiu, ale neváhá s nimi absolvovat dlouhá koncertní turné, která i přes všechna opatření představují pro tyto sběratelské kousky nemalé riziko.

Několik raritních exemplářů Bonamassových kytar přibližuje na přiloženém videu z produkce YouTube kanálu Engines of Rock kytarový technik Mike Hickey. Hlavními protagonisty záznamu pořízeného v zákulisních prostorách pódia je řádně ohraný Gibson „Skinner“ Les Paul Standard z roku 1959, stejně starý „Carmelita“ Les Paul Standard nebo letitý Fender Stratocaster 1955. Slyšet můžete také Bonamassův oblíbený overdrive Way Huge Overrated Special a v záběru se mihne i kolekce vintage aparátů Marshall a komb Fender.

Tagy joe bonamassa Gibson „Skinner“ Les Paul Standard 1959 „Carmelita“ Les Paul Standard 1959 Fender Stratocaster 1955
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY