Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tech 21 slaví s inovovaným preampem SansAmp PSA 2.0

U zrodu newyorské firmy Tech 21 stála na svou dobu převratná analogová technologie SansAmp, kterou majitel značky a šéfdesigner Andrew Barta poprvé představil v roce 1989. Původní model pedálu, označovaný později jako Classic, dostal v průběhu času další následovníky včetně rackové verze SansAmp PSA. Populární programovatelný předzesilovač, vyráběný od roku 1993, byl poté nahrazen verzí PSA 1.1 a nyní firma ke svému třicátému výročí existence nadělila fanouškům přepracovanou variantu SansAmp PSA 2.0.

Novinka sdílí se svými předchůdci patentované obvody s plně analogovou signálovou cestou doplněnou úložištěm pro 128 presetů, z nichž 49 je továrních (zvuky ve stylu aparátů  Fender, Marshall, Mesa Boogie, basové rejstříky atd.) a 77 uživatelských, ale na rozdíl od rackového PSA či PSA 1.1 je elektronika uložena v kompaktním pedálu s konstrukcí blízkou novějším multiefektům řady Fly Rig.

Stejně jako u předloh je nastavení požadovaného zvuku i jeho uložení do banky maximálně intuitivní, vše probíhá v reálném čase, o změnách informuje jednoduchý, ale dobře čitelný displej a základní editaci zvládne bez nutnosti detailního pročítání manuálu i technicky méně orientovaný hráč.

Ovládání sestává z parametrů Buzz – basy, Punch – středy, Crunch – výšky, Drive, Gain – vstupní citlivost, standardních aktivních korekcí (+-18dB) Low, High, hlasitosti presetu Level a celkové úrovně Trim. Trojice multifunkčních footswitchů slouží k aktivaci presetů (mod Performance), editaci MIDI, jehož vstupní sedmipinový konektor je umístěn na levém boku šasi, volbě režimů, přesunu programů apod.

Jackový výstup je univerzální a vestavěný spekar simulator je možné vypnout, takže pedál lze bez problémů zapojit do koncového zesilovače, nástrojového vstupu aparátu, mixážního pultu nebo nahrávací jednotky. Flexibilní preamp Tech 21 SansAmp PSA 2.0 o rozměrech 19.7 x 6.4 x 3.2 cm je použitelný pro kytaru i basu a jeho evropská cena by se měla pohybovat okolo 500 eur včetně 9V DC adapteru.

Tagy Tech 21 Tech 21 SansAmp PSA 2.0

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY