Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 07.01.2020 - 00:01

Tech 21 slaví s inovovaným preampem SansAmp PSA 2.0

U zrodu newyorské firmy Tech 21 stála na svou dobu převratná analogová technologie SansAmp, kterou majitel značky a šéfdesigner Andrew Barta poprvé představil v roce 1989. Původní model pedálu, označovaný později jako Classic, dostal v průběhu času další následovníky včetně rackové verze SansAmp PSA. Populární programovatelný předzesilovač, vyráběný od roku 1993, byl poté nahrazen verzí PSA 1.1 a nyní firma ke svému třicátému výročí existence nadělila fanouškům přepracovanou variantu SansAmp PSA 2.0.

Novinka sdílí se svými předchůdci patentované obvody s plně analogovou signálovou cestou doplněnou úložištěm pro 128 presetů, z nichž 49 je továrních (zvuky ve stylu aparátů  Fender, Marshall, Mesa Boogie, basové rejstříky atd.) a 77 uživatelských, ale na rozdíl od rackového PSA či PSA 1.1 je elektronika uložena v kompaktním pedálu s konstrukcí blízkou novějším multiefektům řady Fly Rig.

Stejně jako u předloh je nastavení požadovaného zvuku i jeho uložení do banky maximálně intuitivní, vše probíhá v reálném čase, o změnách informuje jednoduchý, ale dobře čitelný displej a základní editaci zvládne bez nutnosti detailního pročítání manuálu i technicky méně orientovaný hráč.

Ovládání sestává z parametrů Buzz – basy, Punch – středy, Crunch – výšky, Drive, Gain – vstupní citlivost, standardních aktivních korekcí (+-18dB) Low, High, hlasitosti presetu Level a celkové úrovně Trim. Trojice multifunkčních footswitchů slouží k aktivaci presetů (mod Performance), editaci MIDI, jehož vstupní sedmipinový konektor je umístěn na levém boku šasi, volbě režimů, přesunu programů apod.

Jackový výstup je univerzální a vestavěný spekar simulator je možné vypnout, takže pedál lze bez problémů zapojit do koncového zesilovače, nástrojového vstupu aparátu, mixážního pultu nebo nahrávací jednotky. Flexibilní preamp Tech 21 SansAmp PSA 2.0 o rozměrech 19.7 x 6.4 x 3.2 cm je použitelný pro kytaru i basu a jeho evropská cena by se měla pohybovat okolo 500 eur včetně 9V DC adapteru.

Tagy Tech 21 Tech 21 SansAmp PSA 2.0
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY