Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.08.2021 - 00:01

TCE Zeus Drive s germaniovými diodami

Po chorusu Skysurfer Mini a high-gainovému distortionu Magus Pro posílil TC Electronic nabídku této ekonomické kompaktní efektové řady o zkreslovač Zeus Drive. Vývojový tým dánské značky se nechal částečně inspirovat ikonickým overdrivem Klon Centaur z produkce Billa Finnegana, čemuž odpovídá kultivovaný čitelný tón s transparentním projevem a citlivou dynamickou reakcí.

Srdcem analogového obvodu je pár clippingových germaniových diod 1N34A poskytujících hřejivý zvuk s příjemnými výškami a lehkou komprimací evokující chování elektronkových zesilovačů. Potenciometr Drive s duální funkcí funguje jako blend plynule nastavující poměr mezi zkreslenou větví a bufferovaným čistým signálem, což má pozitivní dopad na konkrétnost projekce.

Ovladač Treble ovlivňuje výraznost vysokých frekvencí bez toho, aby docházelo ke ztenčení tónu či úbytku nižších středů. Páčkový přepínač Fat přidává voicing navyšující objem spodních pásem a interní konvertor napětí přispívá k nadstandardním dynamickým vlastnostem a dostatečné rezervě hlasitostní úrovně, takže Zeus lze s úspěchem použít i jako téměř čistý boost.

Na hlavní footswitch je navázán posuvný spínač, umístěný uvnitř šasi, kterým je možno volit mezi true bypass a bufferovaným režimem. Umístění jackových konektorů i zdířky 9V adapteru na čelní straně pomáhá šetřit místo v pedalbordu a nevelké robustní šasi je vyrobeno ze dvou kovových U-profilů.

Oficiální evropská cena povedeného zkreslovače TC Electronic Zeus Drive o rozměrech 99 x 57 x 56 mm, hmotnosti 290 g a proudovým odběrem 40 mA, se pohybuje okolo hranice 60 eur. Poslední přiložené video demonstruje pro srovnání zvuk originálního Klonu Centaur.

Tagy TC Electronic TCE Zeus Drive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY