Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 27.07.2021 - 00:01

TCE Magus Pro: distortion na bázi drivů RAT

Zkreslovač Grand Magus z produkce firmy TC Electronic dostal nástupce v podobě modelu Magus Pro, jenž je svým zvukovým charakterem blízký drivům z úspěšné řady RAT značky Pro Co. Oproti předloze, využívající čip LM308, nahradili dánští vývojáři starý operační zesilovač modernějšími součástkami, a díky trojici volitelných režimů byla navýšena i flexibilita tohoto analogového, finančně vstřícného distortionu.

Inovovaná koncepce eliminuje nežádoucí, pro lidské ucho nepříjemné harmonické složky a interference, takže pedál si i při vyšších hodnotách gainu uchovává hladký muzikální tón bez přehnaně agresivních výšek, měkčí atak, průrazné středy a komprimaci evokující chování lampových vintage aparátů s vytaveným koncovým stupněm. Okruh také citlivě reaguje na práci s kytarovým volume potenciometrem, umožňujícím pročistit zvuk.

Hlavní panel šasi tvořeného dvěma ocelovými U-profily disponuje ovladači hlasitosti, gainu a parametru Filter, zastupujícího korekční funkci hi-cut filtru ořezávajícího vysoká pásma. Malý třípolohový páčkový přepínač nabízí následující mody:

Fat –  zvuk kombinující vlastnosti Dirty a Fat RATu s masivnější porcí basů a objemnějším tónem
Classic – tradiční zkreslení inspirované původním modelem Pro Co RAT '85 Whiteface
Turbo – ekvivalent soundu moderněji koncipovaného Pro Co Turbo RATu s dvojicí clippingových LED diod, poskytujících vyšší hlasitost, výraznější výšky, lehce upozaděné středy a nižší komprimaci

Footswitch je zapojen v režimu true bypass, proudový odběr činí cca 40 mA a napájení obstarává standardní 9V adapter nebo baterie. Oficiální cena všestranného distrortionu TC Electronic Magus Pro se na evropském trhu pohybuje okolo 60 eur.

Tagy TC Electronic TCE Magus Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY