Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 17.05.2017 - 00:01

TCE HyperGravity a Mimiq Doubler ve verzích Mini

Dánský TC Electronic uvede v brzké době na trh další varianty pedálového kompresoru HyperGravity a doubleru Mimiq, tentokrát v kompaktním provedení Mini s šasi o rozměrech 93 x 48 x 48 mm. Novinky s označením Hypergravity Mini Compressor a Mimiq Mini Doubler mají jednodušší ovládání, ale disponují identickými zvukovým obvody jako jejich větší předchůdci.

TCE HyperGravity Mini je podle slov výrobce rozměrově nejmenším multiband kompresorem na současném trhu a využívá engine s kompresním MD3 algoritmem převzatým ze špičkového procesoru TCE System 6000, jenž je součástí vybavení řady velkých studií. K ovládání slouží potenciometry Level, Attack a Sustain pro nastavení hlasitosti, rychlosti náběhu a míry komprese a nechybí funkce TonePrint pro případné stažení nových zvuků z firemní knihovny.

TCE Mimiq Mini Doubler umožňuje obohatit zvuk kytary o druhý identický part k dosažení masivnějšího soundu evokujícího zvuk dvou nástrojů. Potenciometry Effect a Dry určujeme hlasitost a vzájemný mix generovaného a originálního signálu a knoflíkem Tightness nastavujeme časovou synchronizaci efektové stopy s reálně hraným partem.

Oba efekty jsou osazeny nášlapnými footswitchi defaultně zapojenými v režimu true bypass s možností přepnutí do bufferovaného modu pomocí malého DIP spínače umístěného uvnitř šasi. Pro aktualizaci firmwaru je připraven konektor mini USB a napájení obstarává 9V adapter.

Modely TC Electronic Hypergravity Mini Compressor a Mimiq Mini Doubler jsou ideální volbou do menších pedalboardů a vzhledem ke kvalitě zvuku a celkového zpracování je příznivá i jejich cena, která by se v evropských obchodech měla pohybovat pod hranicí 100 eur. Novinky se na trhu představí zřejmě už na přelomu května a června.

Tagy TCE Hypergravity Mimiq Doubler

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY