Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 16.06.2019 - 00:01

TCE BAM200: basový zesilovač do kapsy

Dánská značka TC Electronic se kromě výroby tradičních efektových procesorů nebo krabiček začala před časem specializovat také na produkci basových boxů a aparátů. Do posledně jmenované kategorie přibyla novinka v podobě miniaturního basového zesilovače BAM200, disponujícího tranzistorovým preampem a koncovou jednotkou Class-D o výkonu 200 W.

Jednokanálový předzesilovač nabízí díky mosfetovým tranzistorům hřejivý zvuk, citlivou dynamickou odezvu a feeling blízký lampovým aparátům. Vstupní obvod je uzpůsoben pro nástroje s pasivní i aktivní elektronikou, potenciometr gainu s rozsahem +40 dB doplňuje clippingová dioda a speciálně kalibrované třípásmové aktivní korekce se zdvihem +-15 dB pracují v následujících frekvenčních pásmech: basy – 80 Hz/shelving, středy – 400 Hz, výšky – 4.2 kHz/shelving.

Dvěstěwattový stupeň třídy Class-D je ovládán Masterem, jenž zároveň nastavuje také hlasitost integrovaného sluchátkového zesilovače studiové kvality napojeného na jackový výstup s emulací kabinetu. Po zasunutí jacku do sluchátkové zdířky je koncová sekce automaticky odpojena.

Na zadní straně šasi z ocelového plechu najdeme vedle síťové zástrčky a hlavního kolébkového spínače jackový výstup pro připojení boxu s minimální impedancí 4 ohmy (lze samozřejmě použít i konfiguraci 2x8 ohmů v paralelním režimu) a symetrický linkový XLR DI Out konektor s tlačítkem odepínajícím uzemnění.

Trpasličí TC Electronic BAM200 o rozměrech 43 x 164 x 133 mm a hmotnosti 0.92 kg představuje ideální řešení pro menší koncertní akce, studiovou práci i domácí cvičení. Jednoduše koncipovaný zesilovač by měl na evropský trh dorazit s cenovkou pohybující se okolo hranice 130 eur.

Tagy TC Electronic TCE BAM200

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY