Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TC Electronic Skysurfer Mini Reverb s trojicí modů

Firma TC Electronic uvedla v roce 2016 na trh úspěšnou sérii cenově dostupnějších efektů, zahrnující celkem třináct pedálů, včetně digitálního dozvuku Skysurfer. K tomuto modelu se dánská značka vrací kompaktnějším provedením nesoucím označení Skysurfer Mini Reverb, které nabízí stejné zvukové možnosti, vnitřní architekturu i ovládání jako jeho větší a starší sourozenec.

Hlavní panel robustního šasi ze dvou kovových U-profilů nese trojici potenciometrů obsluhujících parametry Reverb – délka a objem ambientu, Mix – plynulý poměr efektovaného a čistého průchozího signálu, Tone – korekce umožňující dosáhnout jasnější projevu s detailně vykreslenými výškami, nebo naopak temnějšího rejstříku typického pro některé analogové reverby.

Oproti rozměrnější předloze byly použity menší krytky potenciometrů a původní posuvný přepínač režimů byl nahrazen pohodlněji ovladatelným páčkovým spínačem. Ten nabízí tři nejčastěji používané zvukové mody Spring – emulace pružinového reverbu známého z lampových aparátů, Plate – oblíbený krátký dozvuk a Hall – masivní ambient s čistou projekcí. Všechny předvolby jsou postaveny na cenami ověnčených algoritmech z vyšších produktový řad TC Electronic.

Jackový vstup a monofonní výstup mají společně s barelovou napájecí zdířkou své místo na přední straně, což může ušetřit cenný prostor v menších pedalboardech, footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže krabička ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje originální signál, a přísun energie je řešen standardním adapterem 9 V/100 mA.

V případě evropské části trhu nastavil výrobce oficiální cenu reverbu Skysurfer Mini o rozměrech 99 x 57 x 56 mm a hmotnosti pouhých 290 g na cca 30 eur, což je částka srovnatelná s pořizovacími náklady na dozvuky značek Donner, EX, Azor, Sonicake a dalších asijských firem, jejichž konkurenceschopnost je z velké části založena na agresivní cenové politice.

Tagy TC Electronic TC Electronic Skysurfer Mini Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY