Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.09.2016 - 00:01

Synthové moduly Korg Volca Kick a ARP Odyssey

Japonský Korg představil dvojici zbrusu nových syntezátorových modulů s analogovým zpracováním signálu. Novinky s označením Korg Volca Kick a ARP Odyssey Module jsou koncipovány jako kompaktní desktopové verze s přehledným a intuitivním ovládáním.

Korg Volca Kick je jednohlasý analogový generátor zvuku velkého bubnu s basovým rejstříkem a vychází z populárního filteru Korg MS-20. K základní oscilační jednotce je přidruženo také zkreslení s ovladači Drive a Tone (Low Pass Filter, 12 db/okt ), funkce Pulse a Amp a pokročilý šestnáctistopý sekvencer.

Nechybí Resonator MS-20 s potenciometry Pitch/Octave, Bend a Time, možnost ukládání patternů do paměti a konektivita sestává z konektorů MIDI In, Sync In/Out a sluchátkového výstupu. Zařízení o rozměrech 193 x 115 x 46 mm lze napájet 9V adapterem nebo šesti tužkovými AA bateriemi. Při použití alkalických článků udává výrobce dobu provozu okolo 10 hodin.

Původní analogový syntezátor ARP Oddysey měl premiéru v roce 1972 a okamžitě si mezi muzikanty získal obrovské renomé. O více než čtyřicet let později (r. 2015) se Korg společně se spoluzakladatelem firmy ARP Instruments Davidem Friendem rozhodl tento kultovní nástroj reinkarnovat a nyní nabídku rozšiřuje o stolní modulovou verzi ARP Odyssey, která je až na chybějící klávesnici vybavena identickými obvody jako předchůdce.

K dispozici jsou dva nezávislé VCO oscilátory s možností ladění od 20 Hz do 2 kHz a modulace, generátory šumu (White a Pink), LFO oscilátor, Ring modulator, Portamento, tři malé gumové pady pro pitch bend a vibrato, transpoziční kolečko s rozsahem +2/-2 oktávy, mixer, tři typy low pass filteru, drive switch pro nabroušenější a agresivnější zvuky nebo envelope generátory ADSR a AR, které je možno použít i pro modulaci filteru a oscilátoru.

Na čelní straně šasi najdeme kromě vstupu 9V adapteru a síťového spínače, také konektor MIDI In, USB rozhraní, vstupy pro externí pedál a portamento, dva výstupy - jackový a XLR s rozdílnou výstupní citlivostí a impedancí, Aux In, sluchátkový výstup a minijacky In/Out CV, Gate a Trig.

Syntezátorové plně analogové moduly Korg Volca Kick a ARP Odyssey by se měly v evropských obchodech objevit v průběhu října, oficiální ceny se mají pohybovat okolo ekvivalentu 160 dolarů za Volca Kick a cca 600 dolarů za modul ARP Odyssey, jenž bude nabízen ve dvou designových variantách - REV1 v bílém provedení s barevnými čepičkami tahových potenciometrů a REV3 v černooranžové kombinaci.

Tagy korg arp oddysey Korg Volca Kick a ARP Odyssey
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY