Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Synth Arturia MatrixBrute s firmwarem 2.0

Firma Arturia vyslyšela četná přání fanoušků a vydala zásadní aktualizaci své vlajkové lodi, kterou je syntetizátor MatrixBrute. Update 2.0 se vztahuje na modulační sekci, sekvencer, správu předvoleb a další funkce včetně opravy chyb předchozí verze softwaru.

Oproti původní čtveřici uživatelských modulačních slotů poskytuje varianta MatrixBrute 2.0 až 16 míst spolu s 12 pevnými sloty a u LFO jednotky je nyní také možnost snadného vytváření vlastních tvarů vln s pomocí mřížky 16 × 16.

V případě sekvenceru bylo vylepšeno maticové i krokové nahrávání s přímočarou editací not v krokovém režimu, přidávání akcentů a automatizací, vázáním vizualizovaných not nebo duplikováním či odstraněním celých sekvencí.

Integrován byl nový režim pro porovnání předvoleb, ve kterém lze rychle porovnat dvě verze vytvořeného presetu, a následně se rozhodnout, kterou variantu zachovat nebo zda ponechat obě. Příjemnou změnou je i přístup ke všem systémovým parametrům, jež byly dříve k dispozici pouze prostřednictvím firemního softwaru MCC.

Kromě toho bylo do banky přidáno 64 nových presetů, úpravy chyb se dočkala nahrávácí sekce (legato), změna předvolby už neresetuje nastavenou synchronizaci apod. Při aktualizaci budou původní presety automaticky konvertovány do formátu 2.0 a výrobce před updatem doporučuje zálohovat uživatelská data.

Tagy arturia Arturia MatrixBrute 2.0

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY