Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Švédská elegance: Hagstrom Super Viking

Švédský výrobce kytar a baskytar Hagstrom přichází na trh s novým modelem pololubové kytary nesoucí označení Super Viking. Oproti klasickým nástrojům z edice Viking disponuje novinka delší menzurou 25.5 palce (podobně jako např. kytary PRS), korekčním obvodem Swede - Tone RC a rozepínatelnými cívkami snímačů.

Dutý korpus ve stylu populárního Gibsonu ES-335 je vyroben z laminovaného javoru s výraznou kresbou horní desky, lepený krk z jednoho kusu kanadského javoru je osazen hmatníkem Resinator, což je syntetická a velmi odolná verze ebenu, eliminující tzv. vlky a zvyšující stabilitu krku. Hmatník s plochým 15-ti palcovým radiusem nese 22 středně silných pražců a nultý pražec Graph Tech Black Tusq XL o šířce 43 mm.

Pečlivě zpracovaná mechanika sestává ze stylového trapezoidního struníku, kobylky Long Travel Tune-O-Matic a luxusních ladicích strojků Hagstrom s převodem 18:1. Dvojice humbuckerů Hagstrom HJ-50'C je ovládána třípolohovým přepínačem a samostanými potenciometry hlasitosti a tónové clony. Povytažením korekcí lze rozepnout cívky humbuckerů a zásadně tak rozšířit zvukové možnosti nástroje.

Nová edice kytar Hagstrom Super Viking bude dostupná v šesti barevných modifikacích - přírodním transparentním laku, lesklém černém laku a decentních odstínech Wild Cherry Transparent, Tobacco Sunburst, Mandarin a Dandy Dandelion. Poslední dvě varianty jsou určeny pouze pro nástroje vyrobené do konce letošního roku.

Hagstrom Super Viking jsou kytary s kultivovaným tónem vycházející z lety ověřeného konceptu doplněného několika moderními prvky, které zvyšují zvukovou flexibilitu této řady a umožňují její použití v mnoha stylech počínaje jazzem, přes pop, funk, country až k rocku.

Tagy Hagstrom

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY