Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 12.06.2020 - 00:01

Superstrat Ibanez AZ2202A Prestige 2020

V roce 2018 představil Ibanez novou sérii superstratů z kolekce AZ, jejichž zvuková flexibilita oslovila řadu hráčů, což dokazují také signatury Martina Millera, Toma Quaylea, Maria Camarena a Ericka Hansela (Chon) nebo Scotta LePagea a Tima Hensona z kapely Polyphia. K luxusním a skvěle zpracovaným nástrojům této edice nyní přibyl model AZ2202A Prestige, který stejně jako jeho předchůdci nabízí kvalitní materiály, moderní koncepci, značkové snímače a speciální elektroniku dyna-MIX10.

Pro stavbu korpusu byl zvolen výběrový jasan, krk z jednoho kusu javoru s tepelnou úpravou S-Tech Wood a kulatějším profilem AZ Oval-C (tloušťka na 1. pr. 20.5 mm, na 12. pr. 22.5 mm) je k tělu připojen přes ergonomický spoj typu All Access Neck Joint (AANJ) a hmatník z identického dřeva o radiusu 305 mm nese standardní i luminiscenční značky poloh a 22 jumbo pražců z nerezové oceli doplněných kostěným ořechem s šířkou 42 mm.

Kytara je osazena dvojicí pasivních humbuckerů Seymour Duncan Hyperion s Alnico magnety a kovovými kryty. Ovládání sestává z pětipolohového nožového switche, společné hlasitosti, tónové clony a páčkového přepínače aktivujícího režim Power Tap, který poskytuje humbuckeru zvuk singlu bez nutnosti rozepnutí cívek. Díky dvěma přepínačům a obvodu dyna-MIX10 je k dispozici celkem 10 zvukových variací.

Struny kotví ve vibratu Gotoh T1802 s roztečemi strun 10.5 mm, ladění obstarávají uzamykatelné strojky Gotoh Magnum Lock a výstupní jack je zapuštěn do šachty lubu podobným způsobem jako u kytar JEM. Konstrukce série AZ se tak liniemi korpusu, profilem krku, radiusem hmatníku, šířkou nultého pražce i použitým hardwarem vrací k tradičnějším superstratům, jejichž pojetí je blízké nástrojům z produkce firem Suhr, Tom Anderson, Friedman, Charvel apod.

Ibanez AZ2202A Prestige je vyráběn v japonské továrně Fujigen Gakki, kde kytaru seřizují na struny D'Addario EXL110. Česká cena modelu v transparentním odstínu Tri Fade Burst byla nastavena okolo hranice 55600 Kč včetně pevného pouzdra, servisních klíčů a dalších doplňků.

Tagy Ibanez Ibanez AZ2202A Prestige 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY