Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 25.11.2019 - 00:01

Superstrat Cort X700 Duality

K superstratům Cort ze série X přibyla vlajková loď v podobě luxusně pojatého šestistrunného modelu X700 Duality. Korejští designeři se při vývoji novinky inspirovali populárními „ergéčky“ Ibanez ze sérií Iron/Axion Label, čemuž odpovídá frézování hran těla i způsob lakování, použity byly výběrové materiály a nešetřilo se ani na elektronice se značkovými snímači Seymour Duncan.

K základně korpusu z bahenního jasanu je přilepen top tvořený dvěma pláty javoru s plamínkovou kresbou a přes ergonomicky tvarovaný spoj je pomocí čtyř vrutů připevněn krk sestávající ze dvou kusů dřeva panga panga a centrálního javorového segmentu, což pozitivně ovlivňuje mechanickou odolnost krku a tím pádem i stabilitu ladění.

Ebenový hmatník nese 24 masivních jumbo pražců z nerezavějící oceli a kromě tradičních perleťových značek přispívají k orientaci také luminiscenční tečky na hmatníkové hraně. Ocelová základna dvouzvratného vibrata Cort CFA III je lehce zapuštěna do korpusu, na hlavici potažené javorovou dýhou najdeme firemní uzamykatelné ladicí strojky a veškeré kovové součásti jsou pochromovány.

Přenos zvuku zajišťuje dvojice humbuckerů Seymour Duncan – krkový SH2N a kobylkový TB4 s širšími roztečemi pólových nástavců, které jsou ovládány společnou hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým přepínačem s následujícími kombinacemi: pol. 1 – kobylkový HB, pol. 2 – vnější cívky obou HB, pol. 3 – HB + HB paralelně, pol. 4 – vnitřní cívky obou HB, pol. 5 – krkový HB.

Superstrat Cort X700 Duality je dostupný v transparentním laku Light Blue Burst a nástroj dorazí z indonéské továrny seřízený na struny D'Addario YB EXL120. Evropská cena modelu se pohybuje okolo 960 eur. Zvukové možnosti nového Cortu demonstruje na přiložených videích guatemalský progrockový kytarista Hedras Ramos.

Tagy Cort Cort X700 Duality
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY