Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 28.10.2020 - 00:01

Superstrat Cort KX500 Etched

Jihokorejský Cort spustil sériovou výrobu modelu KX500 Etched, který představuje novou vlajkovou loď stojící v čele kolekce šestistrunných kytar ze série KX. Na rozdíl od příbuzné sedmistrunné verze KX500 MS nebo podobně koncipované „osmičky“ KX508 MS s prodlouženou menzurou podpořenou kompenzovanými pražci, nabídne KX500 tradičněji pojatou konstrukci a také mezi příznivci razantnějších stylů stále oblíbenější snímače značky Fishman.

Na mahagonový základ těla je nalepen top z výběrového jasanu a krk tvořený z důvodu vyšší stability třemi kusu javoru a dvěma pláty purpleheartu je ke korpusu přišroubován přes ergonomicky tvarovaný spoj, což společně s pohodlným profilem a saténovým lakem výrazně navyšuje komfort hry.

Pro stavbu hmatníku o radiusu 400 mm byl zvolen eben macassar, k dispozici je 24 jumbo pražců, poziční značky evokují styl intarzií použitých u Music Manů Johna Petrucciho, šroub nastavující výztuhu krku je umístěn v jeho patce a menzura činí standardních 25.5 palců (648 mm).

Struní kotví skrz tělo a poté procházejí pevnou hardtail kobylkou s masivní základnou a kameny, jejichž tvar a detaily nápadně připomínají segmenty z vibrata řady GEN II firmy PRS. Hlavice je osazena uzamykatelnými strojky Cort s kalibrovanými hřídelemi a harware má povrch s úpravou Black Nickel.

Moderní koncepci nástroje odpovídá i elektronika sestávající z dvojice silných aktivních humbuckerů Fishman Fluence Modern ovládaných třípolohovým páčkovým přepínačem, celkovou hlasitostí s integrovaným push/pull switchem volícím voicingové mody (V1/V2) obou snímačů, a tónovou clonou s kvalitním kondenzátorem Mylar a funkcí rozepínání cívek. Systém napájí 9V baterie, jejíž šachta je zapuštěna do zadní plochy těla.

Cort KX500 Etched je dostupný v matném černém laku, vytvářejícím společně s porézní strukturou jasanu upraveného technologií pískování (sand blasted) působivý 3D efekt. Česká cena novinky byla nastavena  okolo hranice 19200 Kč.

Tagy Cort Cort KX500 Etched
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY