Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.06.2021 - 00:01

Superstrat Cort G280 Select s javorovým topem

Produktová linie G představuje v portfoliu korejského Cortu kolekci superstratů, zahrnující např. moderně koncipovaný humbuckerový model G300 Pro nebo kytary z populární „dvojkové série“, v níž najdeme mimo jiné i řadu 280, kterou Cort před časem posílil o verzi G280 Deluxe. Zatím nejnovější evoluční krok dané edice představuje superstrat s označením G280 Select, jenž se může pochlubit špičkovými komponenty a výběrovými materiály, posouvající tyto kytary z hlediska zvuku i designu do vyšší nástrojové kategorie.

Pro stavbu korpusu byla zvolena olše doplněná topem z plamínkového javoru, jehož hrany chrání bílá lemovka. Krk z kanadského javoru, připevněný k tělu pomocí ergonomického spoje, má speciální profil Ergo-V, palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem 12 až 16 palců nabízí 22 jumbo pražců a menzura činí klasických 25.5 palců (648 mm).

Oproti standardní variantě G280 má verze Select také rozdílně tvarovaný perleťový pickguard, jehož kontury jsou velmi blízké krytu používanému u originálního Stratocasteru. Elektronika zahrnuje trojici firemních snímačů –  kobylkový humbucker VTH-77 se silnějším výstupem a niklovaným krytem plus dva single coily VTS-63 ve střední a krkové poloze. Ovládání je řešeno pětipolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou.

Kytara je vybavena patentovaným plovoucím vibratem Cort CFA-III se sedly z nerezové oceli, masivním soustruženým ocelového blokem a základní deskou ze stejného materiálu. Díky tomu nástroj nabídne výrazně lepší sustain, rychlejší a průraznější atak trsátka a také soudržnější a vyváženější tón. Na hlavici najdeme uzamykatelné strojky s odstupňovanou výškou hřídelí.

„Nástrojová edice Cort G byla navržena tak, aby představovala logický vývoj pojmu 'vintage',“ říká Cort. „Model G280 Select představuje nejnovější realizaci této vize a nabízí vynikající zvukový charakter, ohromující sofistikovanost a širokou škálu možností a funkcí, které nejlépe vyhovují specifickým potřebám a požadavkům hráče.“

Superstraty Cort G280 Select jsou dostupné v transparentních odstínech Amber nebo Trans Black a k uživateli dorazí seřízené na struny D´Addario EXL120 (009-042). Modely, vyráběné v indonéské pobočce značky, lze na českém trhu pořídit za cenu pohybující se lehce nad hranicí 14000 Kč.

Tagy Cort Cort G280 Select
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY