Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.06.2021 - 00:01

Superstrat Cort G280 Select s javorovým topem

Produktová linie G představuje v portfoliu korejského Cortu kolekci superstratů, zahrnující např. moderně koncipovaný humbuckerový model G300 Pro nebo kytary z populární „dvojkové série“, v níž najdeme mimo jiné i řadu 280, kterou Cort před časem posílil o verzi G280 Deluxe. Zatím nejnovější evoluční krok dané edice představuje superstrat s označením G280 Select, jenž se může pochlubit špičkovými komponenty a výběrovými materiály, posouvající tyto kytary z hlediska zvuku i designu do vyšší nástrojové kategorie.

Pro stavbu korpusu byla zvolena olše doplněná topem z plamínkového javoru, jehož hrany chrání bílá lemovka. Krk z kanadského javoru, připevněný k tělu pomocí ergonomického spoje, má speciální profil Ergo-V, palisandrový hmatník s proměnlivým radiusem 12 až 16 palců nabízí 22 jumbo pražců a menzura činí klasických 25.5 palců (648 mm).

Oproti standardní variantě G280 má verze Select také rozdílně tvarovaný perleťový pickguard, jehož kontury jsou velmi blízké krytu používanému u originálního Stratocasteru. Elektronika zahrnuje trojici firemních snímačů –  kobylkový humbucker VTH-77 se silnějším výstupem a niklovaným krytem plus dva single coily VTS-63 ve střední a krkové poloze. Ovládání je řešeno pětipolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou.

Kytara je vybavena patentovaným plovoucím vibratem Cort CFA-III se sedly z nerezové oceli, masivním soustruženým ocelového blokem a základní deskou ze stejného materiálu. Díky tomu nástroj nabídne výrazně lepší sustain, rychlejší a průraznější atak trsátka a také soudržnější a vyváženější tón. Na hlavici najdeme uzamykatelné strojky s odstupňovanou výškou hřídelí.

„Nástrojová edice Cort G byla navržena tak, aby představovala logický vývoj pojmu 'vintage',“ říká Cort. „Model G280 Select představuje nejnovější realizaci této vize a nabízí vynikající zvukový charakter, ohromující sofistikovanost a širokou škálu možností a funkcí, které nejlépe vyhovují specifickým potřebám a požadavkům hráče.“

Superstraty Cort G280 Select jsou dostupné v transparentních odstínech Amber nebo Trans Black a k uživateli dorazí seřízené na struny D´Addario EXL120 (009-042). Modely, vyráběné v indonéské pobočce značky, lze na českém trhu pořídit za cenu pohybující se lehce nad hranicí 14000 Kč.

Tagy Cort Cort G280 Select

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY