Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Superstrat Charvel Jake E Lee Pro-Mod So-Cal Style 1 2022

Jake E Lee, bývalý kytarista doprovodného bandu Ozzyho Osbournea, s nímž natočil osmdesátková alba Bark at the Moon a The Ultimate Sin, může být rockovým fanouškům známý i jako člen kapel Rough Cutt, Ratt či Badlands, a řada muzikantů si tohoto hráče také spojuje s nástroji značky Charvel, která mu v minulosti postavila už několik modelů. Letos přišla řada na finančně dostupnější verzi superstratu Jake E Lee Pro-Mod So-Cal Style 1, vyráběného továrnou v mexické Ensenadě.

K olšovému korpusu s klasickými liniemi Stratocasteru je přes masivní destičku přišroubován krk z jednoho kusu javoru, opatřený ručně nanášeným saténovým lakem, palisandrový hmatník s pečlivě zakulacenými hranami dostal flexibilní proměnlivý radius 12 – 16 palců, k dispozici je 21 jumbo pražců, ořech má šířku 42.8 mm a menzura činí standardních 25.5 palců.

K delšímu sustainu přispívá pevná hardtail kobylka se strunami ukotvenými skrz tělo, na hlavici najdeme firemní strojky s perleťovými rondely, jimž sekunduje kulatý srážeč strun HE, a šroub nastavující výztuhu krku je vsazen do šachty vyfrézované za posledním pražcem. Většina kovových komponent včetně vaničkové základny výstupní jacku má černý povrch s výjimkou šroubů a kobylkových blokových kamenů převzatých z modernějších Stratocasterů.

Na kobylkové pozici má své místo humbucker Seymour Duncan JB SH-4 s magnetem Alnico V, kombinovaný s jednocívkovými snímači DiMarzio SDS-1 DP111, které jsou usazeny šikmo, a to v opačném úhlu než známý kobylkový singl u Stratu, takže výstupní signál z obou DiMarzií má čitelnější basy a kulatější výšky. Ovládání sestává pouze z pětipolohového nožového přepínače a potenciometru společné hlasitosti.

Oficiální cena signovaného modelu Charvel Jake E Lee Pro-Mod So-Cal Style 1 2022 v laku Pearl White kombinovaného s černým jednovrstvým pickguardem a konstrukčně vycházejícího z Leeova prvního Charvelu z roku 1975, se na americkém trhu pohybuje okolo 1300 dolarů.

Tagy Charvel Charvel Jake E Lee Pro-Mod So-Cal Style 1 2022

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY