Přejít k hlavnímu obsahu
Garážové kytary, velkohubá rytmika i dravé rockové vokály lákají k velkému mejdanu | Foto: Hellium-3
Garážové kytary, velkohubá rytmika i dravé rockové vokály lákají k velkému mejdanu | Foto: Hellium-3
Martin Hošna - St, 07.10.2020 - 12:00

Superskupina The Jaded Hearts Club natočila solidní debut

Jak vznikají superskupiny? Stačí slavit narozky, místo objednané kapely vzít kytaru na pódium a říct pár kámošům, aby se připojili. Mimochodem proč ne i slavnému Broukovi Paulovi McCartneymu. The Jaded Hearts Club, jejichž název odkazuje na jedno z nejslavnějších alb historie, se chlubí zajímavou sestavou i okouzlením Motown.

Matt Bellamy (Muse), Graham Coxon (Blur), Nic Cester (Jet), Sean Payne (The Zutons), Miles Kane (The Last Shadow Puppets) a nakonec Jamie Davis, který celý projekt spískal dohromady, si koronavirovou krizi užívají poslechem starých dobrých šedesátek.

Dohromady se dali na večírku, a přestože sir Paul v jejich řadách nakonec nefiguruje, je jasně slyšet, že si tuhle party stále užívají. You´ve Always Been Here je příjemná pocta na staré polozapomenuté fláky, které když spustí náhodou z rozbitého jukeboxu, navodí kavárenským povalečům samovolně úsměv na tváři a poklepávání nohou pod barovou židlí. Jen ale marně při tom pátrají v paměti, kdo je zrovna autorem té nebo oné písničky.

Nadčasovým klasikám a zapomenutým perlám hudební historie dává tahle smečka energicky líbivý upgrade, přitom ale jasně ctí kořeny, z nichž skladby vycházejí. Nové songy mají pravou hospodskou atmosféru. Rock´n´roll v podání The Jaded Hearts Club rozdává radost velkorysou porcí kytarových sól, vrčících vokálů i rockovou pompou. Klasika Long and Lonesome Road je dramatickým soundtrackem k thrilleru ze sedmdesátek, I Put Spell on You by klidně zapadl do jakékoli bondovky svou psychedelickou hrou, Have Love With Travel stejně jako Money (That´s What I Want) jsou rockové šlágry, které nikdy neurazí.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Třicetiminutový tribut nedá ani vydechnout. Garážové kytary, velkohubá rytmika i dravé rockové vokály až na výjimky progrockových inter od Matta Bellamyho lákají k velkému pátečnímu mejdanu v místním klubu. Precizní práce všech zúčastněných má zábavné kouzlo nejistoty momentu překvapení.

cover You´ve Always Been Here

The Jaded Hearts ClubYou´ve Always Been Here

Hellium-3, 2020, 30:04

70 %

Tagy Recenze alb The Jaded Hearts Club
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslo...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY