Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.09.2020 - 00:01

Stylový Marshall Jukebox

Marshall je natolik pevně etablovaná značka, že si kromě doplňkového zboží v podobě tradičních triček, hrníčků a dalšího merchandise může dovolit s úspěchem posílat na trh i méně obvyklé produkty, jako jsou např. stylové lednice. Do příbuzné kategorie nyní britský koncern zařadil také sympatický retro model Marshall Jukebox, jenž samozřejmě funguje na klasická vinylová EP. Novinka byla navržena ve spolupráci s anglickou firmou Sound Leisure, v současnosti jediným evropským výrobcem klasických jukeboxů.

Design modelu vychází z jukeboxu řady Rocket, který Sound Leisure poprvé představil v padesátých letech, nicméně většina prvků, jako je typ koženky, provedení zlatého ovládacího panelu s typickými krytkami potenciometrů, podsvícený kloubový přepínač, ochranná síť, font a samozřejmě logo, zcela jasně odkazuje na značku Marshall.

Ve vývojovém oddělení Marshallu také odladili integrovaný koncový zesilovač D4 s dvojicí nezávislých stereo kanálů o výkonu 2 x 60 W a instalován byl reproduktorový systém sestavený z dvojice tweeterů, stejného počtu driverů a dvanáctipalcového basového měniče s membránou Twin-cone.

Mechanismus pojme 70 EP o průměru sedmi palců, takže posluchač má na výběr z celkem 140 titulů (strany A/B), součástí výbavy je mikrofonní a Aux (phono) vstup, Aux výstup, využít lze také streaming s pomocí bezdrátového Bluetooth, nechybí rychle přístupné ovládání hlasitosti, funkce náhodného přehrávání apod.

Marshall Jukebox o rozměrech 780 x 1410 x 700 mm a hmotnosti 120 kg nepatří zrovna k prostorově nenáročným a finančně lehce dostupným systémům, ale obě společnosti jsou si vědomy, že tento ručně konstruovaný model představuje exkluzivní doplněk, který se může stát dominantou zvoleného prostoru. Cena se v přepočtu pohybuje okolo částky 10500 eur a v továrně mohou na přání zákazníka upravit spouštění skladeb tak, aby fungovalo až po vhození příslušného obnosu, čímž se některým restauracím, barům apod. může vložená investice pomalu vracet.

Tagy Marshall Marshall Jukebox
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY