Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Studiové monitory KRK Classic 5

Společnost KRK Systems uvedla na trh aktivní dvoupásmové nearfieldy řady Classic 5, které vycházejí z populární edice Rokit a v rámci této tradiční americké značky ztělesňují její více než třicetileté zkušenosti v oblasti studiové techniky. Kromě kvalitní konstrukce a transparentního podání zvuku se novinka může pochlubit nadstandardní flexibilitou zajišťující stabilní komfort při mixu či masteringu nejrůznějších hudebních žánrů.

Koncový Class AB bi-amp zesilovač o výkonu 50W je napojen na pětipalcový woofer s lehkou membránou z kompozitu tvořeného směsí aromatického polyamidu (Aramid) a skleněných vláken, což napomáhá k detailní projekci s přehlednými středy a pevnými basy, kterým sekundují brilantní výšky vyzařované palcovým soft-dome tweeterem.

Spodní část monitoru vybaveného čelním bassreflexem je osazena podložkou ze speciální pěny absorbující vibrace a eliminující frekvenční interference. K nízkému zkreslení a zvukové konzistenci přispívá kromě poctivě navržené výkonové jednotky a pečlivě kalibrovaných reproduktorů také integrovaný automatický limiter.

Úroveň basových a výškových pásem lze navíc korigovat dvojicí ovladačů (HF: -2, -1, Flat, +1 dB, LF: -1, Flat, +1, +2 dB) umístěných na zadním panelu, kde najdeme i potenciometr hlasitosti (-30, -5, 0, +3, +6 dB), symetrický TRS + XLR vstup, RCA konektor a kloubový síťový spínač.

Studiové monitory KRK Classic 5 s frekvenční odezvou v rozpětí 46 Hz – 34.5 kHz (+3 / -10 dB) a maximálním SPL 101 dB disponují kompaktními rozměry 188 x 284 x 264 mm i přijatelnou hmotností cca 6 kg a na českém trhu jsou dostupné za cenu cca 3800 Kč.

Tagy KRK KRK Classic 5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY