Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.08.2021 - 00:01

Strymon Conduit: MIDI hub do pedalboardu

Americký efektový specialista Strymon vychází vstříc hráčům, kteří ve svém pedalboardu mají efekty osazené jackovým MIDI konektorem. Kompaktní MIDI hub s označením Conduit funguje jako obousměrné MIDI rozhraní s velmi přímočarou editací, které může ovládat jak pedály Strymon (předkonfigurováno výrobcem), tak i efekty jiných značek, a výrazně tím zvýšit flexibilitu nástrojového řetězce.

Krabička z eloxovaného hliníku je vybavena čtveřicí jackových TRS MIDI I/O zdířek, konfigurovatelných tlačítkem Set, dvěma pětipinovými DIN konektory MIDI In + Out, portem USB-C, vstupem pro 9V adapter, nechybí stavová dioda a čtyři aktivační ledky. Zabudovaná zemnící izolace zajišťuje tichý provoz, takže ve studiu nebo na pódiu nedochází k vytváření síťových šumů a dalších interferencí.

Pětikolíkový vstup slouží ke komunikaci s externím MIDI kontrolerem a přijatá data odesílá do všech čtyř jackových konektorů, odkud jsou informace z daných pedálů poslány do MIDI Out. Pokud je využit USB port, zpětná MIDI data již nebudou sloučena do MIDI výstupu, ale budou odeslána do připojeného počítače přes jeho vlastní MIDI port.

V případě efektů, které potřebují pouze přijímat MIDI, umožňuje duální režim připojit dva pedály k jednomu TRS výstupu pomocí rozdělovacího stereo kabelu, pokud je třeba více MIDI výstupů, lze jednotky Conduit vzájemně propojit. Hub je možno navíc použít jako USB MIDI rozhraní mezi počítačem a efekty, které můžete prostřednictvím DAW synchronizovat a zaznamenávat jakékoliv změny parametrů do sekvenceru.

Prémiové, snadno konfigurovatelné a velmi spolehlivé MIDI rozhraní Strymon Conduit, které by mělo být kompatibilní téměř s každým efektovým pedálem vybaveným čtvrtpalcovým konektorem MIDI, má rozměry 7.2 x 9 x 3.8 cm a hmotnost 141 g. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje okolo 150 dolarů včetně kabelu USB-C / USB-A.

Tagy Strymon Strymon Conduit

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY